Новини 2020-02-03 15:56

Прокуратура порушила справу через вбивство двох жінок і дитини терористами "ЛНР"

Слідство встановило, що бойовики вивезли людей до лісосмуги та розстріляли.

Прокуратура Луганської області встановила факт порушення норм міжнародного гуманітарного права представниками контрольованих збройними силами РФ бойовиків «ЛНР», які, за версією слідства, восени 2014 року викрали двох жінок та малолітню дитину та розстріляли їх. Про це 3 лютого повідомляється на сайті відомства.

 

«Слідчим відділом Старобільського відділу поліції ГУНП в Луганській області здійснюється досудове розслідування за фактом викрадення та умисного вбивства трьох громадян України представниками контрольованих збройними силами РФ самопроголошених органів Луганської області», - йдеться в повідомленні.

 

За даними слідства, представники збройного формування восени 2014 року викрали двох жінок та малолітню дитину, які мешкали в Антрацитівському районі Луганської області. Вивезли громадян до лісосмуги, де стратили, розстрілявши останніх з вогнепальної зброї.

 

«Вказані злочинні дії грубо порушили норми міжнародного гуманітарного права, що виразилося у жорстокому поводженні із зазначеними громадянами України, поєднане з їх умисним вбивством, що прямо заборонено ст. 147 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року», - наголосили в прокуратурі.

 

Зауважується, що за виявленим фактом слідчий відділ Старобільського відділу поліції ГУНП в Луганській області розпочав досудове розслідування. Процесуальне керівництво здійснюється прокурорами зазначеного управління та Старобільської місцевої прокуратури Луганської області.

 

Зазначимо, що раніше Генеральна прокуратура висунула підозру в порушенні законів і звичаїв ведення війни одному з ватажків «ЛНР». Спільно із іншими учасникам терористичної організації «ЛНР» та представниками російської армії він здійснив артилерійські обстріли цивільної інфраструктури та цивільного населення міста Щастя Луганської області.