Новини 2020-02-04 16:19

Freedom House звинуватила Росію в репресіях проти журналістів у Криму

Правозахисники наголошують, що РФ зберігає тотальний контроль над медіа на окупованому півострові.

Міжнародна правозахисна організація Freedom House виступила проти російських репресій журналістів у Криму. Вони повідомили про це, розмістивши заяву 4 лютого у Facebook.


Організація відреагувала цією заявою на звільнення кримськотатарського журналіста Миколи Семени 28 січня після чотирьох років умовного терміну і заборони залишати Крим.

 

"Це є маленькою перемогою в захисті свободи медіа в Криму, тому що кримінальні звинувачення, висунуті проти Семени чотири роки тому, були повністю вмотивовані його критичним висвітленням незаконної анексії півострова Російською Федерацією", - пишуть у заяві.

 

У заяві зазначили, що  попри звільнення Миколи Семени, Росія зберігає тотальний контроль над медіа в Криму.

 

Правозахисники наголосили, що медіа в Криму залишаються жорстко обмеженими, а професійні та громадянські журналісти зіштовхуються з репресіями через свою роботу. Кримськотатарські журналісти, зокрема, піддаються особливо суворим покаранням. Їхні вироки, як і у Семени, мають бути переглянуті.

 


"Важливо, щоб Сполучені Штати, Європейський союз і міжнародна спільнота наполягали на справедливому і ретельному розслідуванні таких випадків", - зазначили у пості.

 

Freedom House нагадали, що щонайменше 10 професійних і громадянських  журналістів та стрімерів із Криму залишаються за ґратами. Більшість з них — кримські татари, пов'язані з правозахисним рухом "Крымская солидарность".

 

Нагадаємо, що 4 лютого очільник чеського  МЗС заявив, що Чехія ніколи не визнає анексії Криму. Прага переконана, що санкції щодо Росії можуть бути скасовані лише за умови, якщо вона змінить свою поведінку.

схожі новини