Новини 2020-02-04 17:52

Литва звинуватила Росію у втручанні в її внутрішні справи

Не виключають спроби Росії втрутитися в парламентські вибори.

Литва приділила особливу увагу загрозам із боку Росії, в тому числі через роботу в діаспорі і кіберпростір. Про це розповів на прес-конференції 4 лютого директор Департаменту державної безпеки Литви Дарюс Яунішкіс, як повідомляє Delfi.

 

"У Кремлі не відмовилися від прагнень втручатися у внутрішні процеси, що відбуваються в нашій державі та використовувати інші заходи впливу: через активну діяльність розвідки або енергокомпаній", - зазначив Дарюс Яунішкіс.

 

 

Директор розповів про довготривалу операцію, яку проводила ФСБ "стосовно громади російських співвітчизників". Він зазначив, що ФСБ систематично зав'язувало контакти з представниками цих організацій у Литві. Організовували і фінансували заходи на підтримку політики російської історії, в російськомовних ЗМІ поширювали пропаганду, підготовлену ФСБ.

 

 

Дарюс зауважив, що завдяки таким контактам збирали інформацію не тільки про політичне становище, а й про конкретних осіб.

 

Він говорив, можливості впливу Росії нині обмежені, тому що "рівень свідомості громадян значно підвищився". Яунішкіс зазначив, що наближення парламентських виборів поки що не привернуло увагу ворожих сил, проте така можливість ще існує.

 

Директор Другого департаменту оперативної служби полковник Ремігіюс Балтренас розповів, що організаторам зовнішніх шкідливих кібератак не вдалося досягти бажаної мети, завдяки швидкій реакції литовської сторони.

 

 "Росія намагатиметься переконати політиків союзних країн і суспільство цих країн у тому, що додаткові заходи безпеки, вжиті НАТО в Балтійському регіоні, збільшують напругу, але завдяки свідомості суспільства, зміцненню оборонних сил Литви і союзників, ціна воєнного конфлікту з країнами НАТО для Росії значно зросла. Це обмежує можливості Росії спровокувати кризу й уникнути масштабного залучення Альянсу, а також швидко завершити конфлікт у сприятливому для неї ключі", - наголосив Балтренас.

 

Нагадаємо, що 3 лютого повідомили про плани США направити до Європи тисячі військових на найбільші навчання НАТО. Це стане наймасштабнішим розгортання американських військ у регіоні за останні 25 років. У навчаннях візьмуть участь 37 тисяч солдатів із 18 країн. Наголошують, що вони не спрямовані проти будь-якої країни, а повинні показати сильну прихильність США до НАТО, свободи та безпеки Європи.