Новини 2020-02-05 11:19

ДБР викликало депутатку Федину для вручення підозри

Повістка направлена за адресою реєстрації, фактичного проживання та за місцем роботи.

У четвер, 6 лютого, Держбюро розслідувань викликає народну депутатку від «Європейської солідарності» Софію Федину для вручення повідомлення про підозру. Про це повідомляється на сайті Офісу генпрокурора.

 

«На 6 лютого 2020 року викликана народний депутат України Федина Софія для проведення процесуальної дії – вручення письмового повідомлення про підозру», - йдеться в повідомленні.

 

Зазначається, що повістка про виклик направлена за адресою її реєстрації, фактичного проживання та за місцем роботи. Як повідомляється, відповідно до ч. 1 ст. 135 КПК Федина вважається належним чином повідомленою, а на офіційному сайті ОГП повістка опублікована «для запобігання спекуляціям щодо необізнаності про виклик».

 

«Відповідно до ч. 1 ст. 135 КПК України Федина Софія вважається належним чином повідомленою, проте для запобігання спекуляціям щодо необізнаності про виклик додатково публікуємо повістку», - зазначається в повідомленні.

 

Нагадаємо, 26 листопада 2019 року ДБР скерувало до Генпрокуратури проект повідомлення про підозру у погрозі вбивством щодо президента представниці «Європейської солідарності» Софії Федині та волонтерці Марусі Звіробій. 26 жовтня у Львові вони записали трансляцію на Facebook, де розкритикували спілкування президента Володимира Зеленського з добровольцями під час приїзду до Золотого на Донбасі. «Ти там частіше їзди, там тебе підірвуть, хто-небудь там тебе підірве», - сказала волонтерка. Федина додала, що «там ненароком може взірватися граната, а ще там обстріли бувають. Було би найкрасивіше, щоб це все сталося під час московського обстрілу, коли дехто в білій чи голубій сорочечці припреться на передову».

 

Як розповідав очільник СБУ Іван Баканов, його відомство теж розслідує провадження щодо висловлювань Федини та Звіробій. За його словами, якщо лінгвістична експертиза підтвердить, що це була реальна погроза, то йтиметься про ув’язнення.

 

28 листопада детективи ДБР прийшли з обшуками до житла Звіробій. Правоохоронці вилучили телефон, зброю та блокнот. 

 

Згодом  проект повідомлення про підозру Федині та Звіробій повернули з ГПУ до ДБР.

 

схожі новини