Новини 2020-02-05 17:46

Антоненку продовжили запобіжний захід на два місяці

У взятті на поруки понад десяти поручителям відмовили.

Підозрюваному у справі вбивства журналіста Павла Шеремета, ветерану Андрію Антоненку продовжили запобіжний захід - арешт - до 4 квітня. Про це повідомив кореспондент Тижня в середу, 5 лютого.

 

 

У взятті на поруки понад десяти поручителям відмовили.

 

Зала зустріла рішення криками «Ганьба» і «Це не правова країна».

 

Нагадаємо, в адвокатів Антоненка є сумніви щодо процесу авторозподілу справи, тож захист оголосив відвід судді Віталія Писанця. Тим не менш, Печерський райсуд відмовив у клопотанні захисту.

                 

Як повідомлялося, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у Києві в результаті підриву автомобіля. Авто належало керівниці «Української правди» Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель за ч. 2 п. 5 ст. 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб).

 

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі – зокрема, Андрія Антоненка.

 

Антоненко – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України. Він є автором гімну Сил спеціальних операцій «Тихо прийшов, тихо пішов».

 

Також у справі як підозрювані, окрім Антоненка, фігурують медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугарь, добровольці Владислав та Інна Грищенки, волонтерка Юлія Кузьменко.

 

За версією правоохоронців, чоловік, що бере участь в закладанні вибухового пристрою під авто Шеремета  – це Антоненко. Жінка, яка закладала вибухівку – це Кузьменко. Дугарь потрапила на камери і її ідентифікували як людину, яка знімала авто до закладання вибухівки. Дугарь фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Шеремета. За версією правоохоронців, основний мотив вбивства – дестабілізація ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи.

 

Організатором вбивства слідство вважає Антоненка.

 

13 грудня Печерський суд Києва відправив під домашній арешт до 8 лютого 2020 року Дугарь (5 лютого суд продовжив домашній арешт до 4 квітня). Вночі 14 грудня суд також обрав запобіжні заходи Антоненку та Кузьменко, відправивши їх в СІЗО до 8 лютого.