Новини 2020-02-06 14:50

Офіс генпрокурора повідомив про підозру бойовику «ДНР»

Мова йде, зокрема, про жорстоке поводження з цивільними та військовополоненими.

Офіс генпрокурора повідомив громадянину України про підозру: йому інкримінують участь у незаконному збройному формуванні «ДНР» та жорстоке поводження з цивільними та військовополоненими. Про це повідомляється на сайті ОГП у четвер, 6 лютого.

 

Як зазначається, мова йде про ч. 1 ст. 258-3 та ч. 1 ст. 438 КК України.

 

За даними слідства, громадянин брав участь у діяльності так званого «Міністерства державної безпеки «ДНР». Він жорстоко поводився з цивільними: завдавав їм побоїв, погрожував вбивством, імітував розстріли, утримував їх у нелюдських умовах.

 

Крім того, слідство стверджує, що він катував полонених військовослужбовців Національної гвардії України та погрожував вбивством, приставляючи пістолет до скроні потерпілих.

 

«Таким чином, зазначена особа грубо порушила Женевські Конвенції про захист цивільного населення під час війни та про поводження з військовополоненими від 12.08.1949. Міжнародні норми передбачають гуманне ставлення до цивільних осіб та військовополонених, гарантування захисту та заборону застосування фізичного насильства», – йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, раніше за цими ж статтями ККУ Офіс генпрокурора повідомив про підозру ще чотирьом громадянам України.