Новини 2020-02-06 18:22

У Білорусі на третину знизилася кількість прихильників союзу з Росією – дослідження

Таким чином, якщо завтра відбудеться референдум щодо геополітичного вибору Білорусі, то прихильники союзу не зможуть отримати абсолютної більшості голосів.

У Білорусі протягом 2019 року число прихильників союзу з Росією знизилося з 60,4 до 40,4%. Про це повідомило Belsat у середу, 5 лютого, цитуючи результати соціологічного дослідження білоруської аналітичної майстерні Андрія Вардомацького.

 

 

«Таким чином, якщо завтра відбудеться референдум щодо геополітичного вибору Білорусі, то прихильники союзу з Росією не зможуть отримати абсолютної більшості голосів», - йдеться в повідомленні.

 

Як повідомляється, з вересня по грудень 2019 року відбувалося обвальне падіння проросійських настроїв: число прихильників союзу знизилося на 14,7% за чотири місяці (з 54,8 до 40,4 %). Одночасно посилилися проєвропейські настрої в суспільстві: кількість прихильників входження до Євросоюзу зросла з 24,4 до 32 %.

 

Абсолютна більшість білорусів – 74,6 % – переконані, що Білорусь і Росія повинні бути повністю незалежними державами, але мати дружні відносини з відкритим кордоном, відсутністю віз і митниці. 6,6 % опитаних вважають, що відносини з Росією не повинні відрізнятися від відносин з іншими країнами, – тобто повинні існувати закритий кордон, митниця і візи. За об’єднання Білорусі та Росії висловилися 12,8% респондентів, а за входження до складу РФ – 3,7 %.

 

Майстерня проводила дослідження в грудні 2019 року. Вибірка становить 1061 особу, респонденти були опитані методом face-to-face (один на один).

 

У Belsat нагадують, що у вересні 2019 року уряди двох країн погодили проект програми дій щодо поглиблення інтеграції та список дорожніх карт. Протягом жовтня-листопада тривали урядові переговори щодо змісту карт, а в грудні очікувалося (але так і не відбулося) підписання цих документів на рівні глав держав.

 

Як повідомлялося, 7 грудня в Мінську відбулися акції на захист незалежності і проти інтеграції з РФ.

схожі новини