Новини 2020-02-07 13:59

Арахамія назвав крайні терміни прийняття закону про ринок землі

За словами голови фракції, голосування не зможе відбутися раніше, якщо ВР продовжить розглядати правки у такому темпі.

Законопроект про ринок землі Верховна рада України зможе ухвалити не раніше 16-17 квітня. Про це заявив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

 

За його словами, голосування не зможе відбутися раніше, якщо ВР продовжить розглядати правки у такому темпі.

 

"Це просто затягування процесу. Хочуть вони штучно затягувати процес на декілька місяців, окей, будемо так іти й рухатись таким чином... Я думаю, що в квітні. Десь так. Ми ж вчора вимірювали, яка швидкість проходження правок. Сьогодні вона не пришвидшується. Тоді з такою швидкістю будемо рухатись, то це трапиться у квітні. Десь 16-17 квітня... Я вам пропоную на місяць йти у відпустку, бо немає ніяких новин з Ради, ось так буде скучно", - заявив Арахамія.

 

Нагадаємо, 13 листопада 2019 року Верховна Рада ухвалила у першому читанні та за основу законопроект №2178-10  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». 

 

14 листопада Світовий банк привітав ухвалення в першому читанні законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».

 

13 січня в аграрному комітеті ВР презентували кінцеву версію законопроекту про ринок землі. Відтак, учасниками ринку можуть бути тільки фізичні особи - громадяни України, юридичні особи, які засновані напряму громадянами України, держава та місцева громада. Допуск іноземців можливий лише після ухвалення такого рішення на референдумі. Водночас, навіть за умови референдуму забороняється купувати землю юрособам, учасниками яких є громадяни держави-агресора. Обмеження для купівлі землі в одні руки встановлено на рівні 10 тисяч гектарів.