Новини 2020-02-07 14:37

Федину повторно викликають у ДБР

6 лютого депутатка не з’явилася за викликом.

12 лютого народну депутатку Софію Федину повторно викликають у Держбюро розслідувань для вручення підозри. Про це повідомляється на сайті Офісу генпрокурора у п’ятницю, 7 лютого.

 

У ОГП зазначили, що Федина не прийшла для вручення підозри 6 лютого і не повідомила поважної причини неприбуття.

 

«Вона повторно викликається слідчим Державного бюро розслідувань за дорученням Генерального прокурора на 11 год. 12 лютого 2020 року для проведення процесуальної дії – вручення письмового повідомлення про підозру», – йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, 26 листопада 2019 року ДБР скерувало до Генпрокуратури проект повідомлення про підозру у погрозі вбивством щодо президента представниці «Європейської солідарності» Софії Федині та волонтерці Марусі Звіробій. 26 жовтня у Львові вони записали трансляцію на Facebook, де розкритикували спілкування президента Володимира Зеленського з добровольцями під час приїзду до Золотого на Донбасі. «Ти там частіше їзди, там тебе підірвуть, хто-небудь там тебе підірве», - сказала волонтерка. Федина додала, що «там ненароком може взірватися граната, а ще там обстріли бувають. Було би найкрасивіше, щоб це все сталося під час московського обстрілу, коли дехто в білій чи голубій сорочечці припреться на передову».

 

Як розповідав очільник СБУ Іван Баканов, його відомство теж розслідує провадження щодо висловлювань Федини та Звіробій. За його словами, якщо лінгвістична експертиза підтвердить, що це була реальна погроза, то йтиметься про ув’язнення.

 

28 листопада детективи ДБР прийшли з обшуками до житла Звіробій. Правоохоронці вилучили телефон, зброю та блокнот. 

 

Згодом проект повідомлення про підозру Федині та Звіробій повернули з ГПУ до ДБР.