Новини 2020-02-07 16:35

НАБУ передали майже 15 тисяч томів у справах Майдану

Збитки справ Майдану по економічній частині становлять близько 130 млрд гривень.

Національному антикорупційному бюро (НАБУ) передали майже 15 тис. томів у справах Майдану. Про це на прес-конференції заявив директор НАБУ Артем Ситник.

 

За його директора НАБУ, після припинення функцій слідства Генпрокуратура передала майже 200 кримінальних проваджень, з яких більше половини стосуються справ Майдану.

 

"Більше 100 справ - це так звана економічна частина справ Майдану, майже 15 тис. томів. По цих справах 110 підозрюваних, з них 74 у розшуку. Орієнтовна сума збитків 120 млрд гривень", - зазначив Ситник.

 

Нагадаємо, колишній очільник Управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк в інтерв’ю Тижню.ua заявляв, що «немає об’єктивних підтверджень замаху на Віктора Януковича».
 
Як відомо, 20 січня Бабіков був призначений першим заступником очільниці Держбюро розслідувань Ірини Венедіктової.
 
У заяві ГО "Родина героїв Небесної Сотні" йдеться, що, за словами Венедіктової, конкурсна комісія не виявила у Бабікова конфлікту інтересів. Водночас адвокатка Євгенія Закревська поширила документи, які підверджують, що Бабіков справді був адвокатом президента-утікача.
 
Своєю чергою, у відеозверненні очільниця ДБР назвала відповідну інформацію "маніпуляцією". Крім того, вона підкреслила, що "вбачає прямий зв'язок між активізацією розслідування резонансних справ проти зловживань високопосадовців та інформаційною атакою, яка за останні декілька днів активно спрямована на дискредитацію кадрових призначень керівництва ДБР, що пройшли конкурс за участі міжнародних спостерігачів і відповідно до законодавства України".
 
Як повідомлялося, у ДБР створили підрозділ із розслідування злочинів, скоєних під час Революції Гідності. Генпрокуратура передала до ДБР понад 20 проваджень. Вони стосуються убивств силовиків, злочинної організації Віктора Януковича й так званих суддів Майдану. Станом на кінець січня там працювало понад 30 слідчих.
 
24 грудня 2019 року президент Володимир Зеленський підписав зміни до закону про ДБР, яким передбачається переведення до ДБР слідчих і прокурорів, які розслідували в ГПУ справи Майдану.

схожі новини