Новини 2020-02-07 16:46

Причиною падіння Boeing у Стамбулі міг стати сильний зсув вітру

Також розглядають імовірність невпевнених дій пілотів та авіадиспетчера та зношеність злітно-посадкової смуги.

Причиною катастрофи літака Boeing 737-800 у Стамбулі могли бути невпевнені дії пілотів та авіадиспетчера, швидка зміна швидкості вітру і зношена злітно-посадкова смуга в аеропорту Стамбул-Сабіха Гекчен. Про це повідомило Hurriyet у п’ятницю, 7 лютого.

 

Попередня оцінка слідчої комісії, призначеної Міністерством транспорту та інфраструктури, зосереджена на ймовірності «зсуву вітру», який визначається як раптова зміна швидкості або напряму вітру на короткій відстані.

 

Зазвичай пілоти проходять навчання, щоб уникнути ризику зсуву вітру.

 

«Межа попутного вітру для пасажирських літаків – 10 вузлів. Але обмеження зменшується до п’яти вузлів, якщо злітно-посадкова смуга мокра. Ми бачимо, що хвостовий вітер під час посадки цього літака становив 22 вузли, і він навіть піднявся до 34 вузлів, або 61 кілометр на годину», - сказав відставний авіадиспетчер Зафер Йешілгюль.

 

Віг додав, що в такій ситуації диспетчерська вежа однозначно не повинна давати дозвіл на посадку.

 

«Крім того, пілот також може побачити швидкість вітру на своєму екрані. Таким чином, він повинен був ініціювати відхід на друге коло, навіть якщо був дозвіл на посадку», - додав він.

 

Як зазначає авіаційний експерт та оглядач Hürriyet Угур Чебечі, рішення пілотів спробувати важку посадку може бути спричинене мотивацією заощадити час та паливо: «Пілоти завжди прагнуть приземлитися якнайшвидше, щоб вчасно перевезти пасажирів. Це прихований тиск».

 

Також, як повідомляється, злітно-посадкова смуга в аеропорту довго не поновлювалася.

 

«Вона використовується постійно і її не можна закрити, оскільки в цьому аеропорту немає іншої злітно-посадкової смуги», - сказав колишній заступник генерального директора цивільної авіації Октай Ердаґі.

 

Нагадаємо, увечері 5 лютого Boeing 737-800 авіакомпанії Pegasus Airlines упав на злітну смугу з висоти 30-40 метрів під час посадки в аеропорту. Він проїхав ще 50-60 метрів, пробив огорожу та впав у рів. Ніс літака майже повністю відділився від корпусу, деякі частини були охоплені вогнем.

 

У літаку перебували 183 пасажири та шестеро членів екіпажу. Унаслідок авіакатастрофи три людини загинули, а більше 170 мають поранення.

схожі новини