Новини 2020-02-07 19:30

Зеленський зустрівся з прем'єром Італії. Про що говорили

Президент обговорив справу Віталія Марківа.

Президент Володимир Зеленський під час зустрічі в Римі обговорив з прем’єр-міністром Італійської Республіки Джузеппе Конте закриття офісів "ДНР" та "ЛНР". Про це повідомляє Офіс президента

 

Також обговорили справу бійця Нацгвардії України Віталія Марківа, ув’язненого в Італії.

 

"Я розумію, що прем’єр-міністр не може впливати на італійський суд. Але я показав детально, що там відбулося, на якій відстані він був від місця убивства. І що ми повинні забрати хлопця", – повідомив президент.

 

Нагадаємо, 2017 року в Італії заарештували українського нацгвардійця Віталія Марківа за підозрою у вбивстві італійського фоторепортера Андреа Роккеллі та його російського напарника Андрія Миронова поблизу міста Слов'янськ Донецької області.

 

У Генпрокуратурі заявили, що на той час згадану територію не контролювала українська влада і що Роккеллі перебував у зоні бойових дій без належного узгодження з владою України.

 

12 липня 2019 року суд Італії оголосив вирок Марківу. Його засудили до 24 років ув'язнення. 

 

11 жовтня суд оприлюднив мотиваційну частину вироку засудженому нацгвардійцю. Присяжні вважають, що солдат "активно сприяв умисному убивству іноземних журналістів на околиці окупованого тоді бойовиками Слов’янська".

 

Марків утримується у міланській виправній колонії "Опера", де відбувають покарання особи, які скоїли особливо тяжкі злочини.

 

 

схожі новини