Новини 2020-02-10 11:13

Трамп планує скоротити зовнішню допомогу на 2021 рік

Обсяг допомоги Україні залишиться на рівні 2020 року.

Президент Дональд Трамп запропонує скоротити зовнішню допомогу США у бюджеті на 2021 фінансовий рік. Про це 9 лютого повідомляє Reuters.

 

Як зазначається, він планує скоротити на 21% допомогу іноземним країнам, яка спрямована на безпеку. Вона передбачає 44,1 мільярдів доларів в майбутньому фінансовому році в порівнянні з 55,7 мільярдів доларів у 2020 фінансовому році.


 Разом з тим, американський президент хоче збільшити фінансування американської Міжнародної Фінансової Корпорації розвитку (DFC) до 700 мільйонів доларів у порівнянні зі 150 мільйонами доларів у попередньому році.

 

Але колишній голова об'єднаного комітету начальників штабів Майк Маллен висловив занепокоєння щодо того, як скорочення іноземної допомоги вплине на цивільне населення США у всьому світі.

 

В епоху великої конкуренції за владу врізання цих критично важливих інвестицій було б відірваним від реальності у всьому світі", - написав він у листі до вищих лідерів Конгресу. "Це момент, коли потрібно більше інвестицій у дипломатію, а в розвиток - не менше", - зазначає політик.

 

Як повідомляють, обсяг допомоги Україні залишиться на рівні 2020 року.


Нагадаємо, що 6 лютого у  США визначилися з кандидатурою свого посла в Україні. За словами міністра закордонних справ Вадима Пристайка, Київ влаштовує цей кандидат. Кандидатуру посла має затвердити Сенат.