Новини 2020-02-10 14:11

СБУ передала на затвердження представникам кримських татар список для обміну полоненими з РФ

Спочатку обміняють тих, хто отримав у російських таборах по 15-17 років.

Служба безпеки України передала на затвердження списки на обмін полоненими представникам кримських татар. Про це 10 лютого в інтерв'ю "Крим. Реалії" повідомив Народний депутат України кримськотатарського походження Мустафа Джемілєв.

 

"У нас є свої пріоритети, кого звільняти в першу чергу. Ми вважаємо, що спочатку повинні вийти наші співвітчизники, які отримали в російських судах найбільші терміни - по 15-17 років, абсолютно дикі, за якусь літературу", - розповів нардеп.

 

Він зазначив, що ті, хто сидить під домашнім арештом або підпискою про невиїзд, будуть підлягати обміну в останню чергу.

 

"У цьому обміні є великий недолік, бо Україна  вимушена віддавати кривавих злочинців у обмін на свободу цілком невинних людей", - розповів Мустафа Джемілєв.

 

Нагадаємо, що 23 січня Володимир Зеленський заявив про нові переговори з Росією щодо обміну полоненими, зокрема про звільнення незаконно засуджених кримських татар. Раніше Україна повернула з РФ 76 своїх громадян у обмін на колишніх беркутівців, яких звинувачують у розстрілі активістів Євромайдану в центрі Києва взимку 2014 року.

схожі новини