Новини 2020-02-10 14:52

Суд визнав незаконним звільнення Ройтбурда з посади очільника художнього музею

4 вересня 2019 року Одеська облрада достроково розірвала контракт з художником.

Приморський райсуд Одеси визнав незаконним звільнення українського художника Олександра Ройтбурда з посади директора Одеського художнього музею 4 вересня 2019 року. Про це передає «Радіо Свобода» у понеділок, 10 лютого.

 

Як зазначається, позовну вимогу було задоволено частково. Рішення Одеської облради, яка достроково розірвала п'ятирічний контракт з Ройтбурдом, скасоване.

 

«Позовну вимогу задовольнити частково – визнати незаконним і скасувати рішення обласної ради. Часткове задоволення пов’язане із тим, що позивач продовжував виконувати свої обов’язки», – наголосив суддя. Денис Донцов.

 

Як зазначається, засідання неодноразово переносили через неявку представників юридичного управління обласної ради. На засідання 10 лютого обласна рада відправила заступника начальника юридичного управління облради Олександра Сосніна.

 

«Я не хочу війн із обласною радою, я хочу, щоб воно (рішення – Ред.) стало підставою для встановлення нормальних робочих відносин», – сказав Ройтбурд після оголошення рішення.

 

Зауважимо: рішення про звільнення Ройтбурда було ухвалене голосуванням Одеської облради, проте художник продовжував фактично виконувати свої обов’язки. Ройтбурд охарактеризував рішення про своє дострокове звільнення як таке, що належить скоріше до сфери психопатології, ніж юриспруденції.

 

Нагадаємо, у грудні 2017 року Ройтбурд виграв конкурс на посаду директора Одеського музею, проте комісія облради з питань освіти, науки, молодіжної політики, спорту, культури і туризму відмовилася затверджувати його результати. Директором музею Ройтбурда призначив голова облдержадміністрації Максим Степанов. З новим керівником уклали п'ятирічний контракт.