Новини 2020-02-10 15:37

InformNapalm зібрав докази участі командира та екіпажу ракетного катера Р-60 в агресії проти України

Р-60 брав участь у блокуванні кораблів ВМС України в бухті Донузлав під час спецоперації захоплення Криму.

Міжнародна спільнота InformNapalm зібрала нові докази проти російських військових, які брали участь в агресії проти України в Криму. Мова йде про ракетний катер Р-60 з 41-ї бригади ракетних катерів ЧФ РФ, що під час спецоперації захоплення Криму брав участь у блокуванні кораблів ВМС України в бухті Донузлав. Про це повідомляється на сайті InformNapalm у понеділок, 10 лютого.

 

Як зазначається, екіпаж та командир катера нагороджені за участь в агресії проти України. При цьому, командир раніше був нагороджений за агресію проти Грузії.

 

Дотепер командир корабля не був зазначений в переліку військових службових осіб командного складу Збройних Сил та представників влади РФ, яким Генеральною прокуратурою України повідомлено про підозру. РКА Р-60 також не вказаний в переліку кораблів, задіяних в агресії проти України.

 

Як зазначається, до складу 41-ї бригади ракетних катерів ЧФ РФ (в/ч 72165, ППД – тимчасово окупований Крим, м. Севастополь) входять два дивізіони: 166-й Новоросійський дивізіон малих ракетних кораблів (166-й ДМРК) та 295-й Сулинський дивізіон ракетних катерів.

 

Кораблі обох дивізіонів брали участь в спецоперації захоплення Криму.

 

На фото російські моряки Костянтин Тяжко (зліва) та Олег Льовочкін (справа) з медалями за окупацію Криму. Це фото обоє опублікували у своїх альбомах соцмереж.

 

 

Льовочкін Олег (рос. –  Лёвочкин Олег), 15.10.1990 р. н., м. Ставрополь, РФ.

 

 

Проходив строкову службу на ракетному катері Р-60. Фото катера підписав: «Ось він наш красунчик рка р-60».

 

 

В альбомі Льовочкіна є фото на борту катера. InformNapalm порівняв це фото з фотографією катера Р-60 з ресурсу «ВТС Бастіон».

 

 

Тяжко Костянтин (рос. – Тяжко Константин), 10.11.1990 р. н., м. Ізобільний, Ізобільненський район Ставропольського краю РФ.

 

 

У своєму профілі соцмережі вказав бригаду, в якій служив у 2013-2014 рр.

 

 

Фото ракетного катера Р-60 підписав: «Мій катерок»:

 

 

 

Командиром РКА Р-60 на момент операції захоплення Криму був капітан 3-го рангу Євгеній Кузьмін. Фото Євгенія Кузьміна та детальна інформація про нього є у статті російського видання «Прапор Батьківщини» (рос. – «Флаг Родины») за 30 жовтня 2015 року.

 

 

У статті сказано, що Євгеній Кузьмін у 2003 році закінчив Військово-морський інститут радіоелектроніки ім. О. Попова. Перша його посада – командир БЧ-4,7 ракетного катера Р-71, потім там же – помічник. Після вищих офіцерських курсів був призначений старшим помічником командира малого ракетного корабля «Самум». У вересні 2012 став командиром РКА Р-60. Нагороджений медаллю ордена «За заслуги перед Вітчизною» II ступеню (нагороду отримав за участь у т. зв. «операції примусу Грузії до миру», що фактично є агресією проти Грузії), медаллю «За воїнську доблесть» II ступеню (за бойову службу ракетного катера в Середземному морі), медаллю Ушакова.

 

На посаді командира РКА Р-60 Є. Кузьмін фіксується і після анексії Криму.

 

Зазначається, що серед нагороджених росіян за участь у війні проти Грузії є Євгеній Юрійович Кузьмін.

 

 

InformNapalm знайшов фото, на якому Є. Кузьмін з нагородами, про які сказано в цитованій вище статті. Також на фото в Кузьміна є медаль «За повернення Криму».

 

 

Нагадаємо, раніше InformNapalm встановив факт участі великого десантного корабля «Орськ» зі складу 197-ї бригади десантних кораблів ЧФ РФ у спецоперації захоплення Криму.

схожі новини