Новини 2020-02-10 16:58

Після сплеску коронавірусу ЄС евакуював з Уханя більше 550 громадян

Крім того, ЄС виділив 10 мільйонів євро в для дослідження коронавірусу та для створення вакцини.

Європейський союз після поширення захворювання на коронавірус у Китаї уже евакуював із китайського міста Ухань 558 людей, включаючи 447 громадян ЄС. Про це повідомляється на офіційному сайті Європейської Комісії.

 

Єврокомісія через Механізм цивільного захисту бере участь у фінансуванні транспортування громадян ЄС із Великобританії далі до країн ЄС, включаючи Австрію, Бельгію, Данію, Францію, Німеччину, Грецію, Ірландію, Італію, Люксембург, Нідерланди, Румунію та Швецію.

 

Крім того, ЄС виділив 10 мільйонів євро в рамках програми Horizon 2020 для дослідження коронавірусу та для розробки засобів протидії, включаючи створення вакцини.

 

Як повідомлялося раніше, на Diamond Princess перебувають 3700 осіб з 56 країн світу, з них 25 – українці. Усі вони є членами екіпажу. На лайнері оголосили карантин. Лайнер стоїть біля порту Йокогама в Японії.

 

Станом на 10 лютого у світі зареєстровано  40 536 лабораторно підтверджених випадків нової коронавірусної інфекції, з них 910 – летальні. В Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку зараження не зафіксовано. У МОЗ нагадують, що ризики інфікування 2019-nCoV для населення Європи нині невисокі.

 

Нагадаємо, коронавірус nCoV спалахнув на ринку морепродуктів в Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. 

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає.

   

23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.

   

Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем. Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали.

  

31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі. 

 

3 лютого Кабмін затвердив план для запобігання коронавірусу. Як стало відомо 5 лютого, системи для виявлення коронавірусу прибули на українську митницю.

 

11 лютого відбудеться евакуація українців з Уханя до Києва.