Новини 2020-02-11 09:38

Кількість померлих від коронавірусу перевищила 1000 людей

Через епідемію в Китаї звільнили кількох високопосадовців.

Кількість померлих від зараження "китайським" штамом коронавірусу зросла до 1018 людей станом на 10 лютого. Про це повідомляє The Washington Post із посиланням на інформацію китайської влади. 

 

Майже всі нові випадки інфікування були зафіксовані у провінції Хубей, де вперше спалахнув вірус. 

 

Майже всі померлі від коронавірусу знаходилися на території материкового Китаю, один - в Гонконгу, один - у Філіппінах. 

 

Як пише CNN, експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я 11 лютого прибули до Китаю, щоб допомогти урегулювати ситуацію. 

 

Зазначимо, у Китаї звільнили кількох високопосадовців через ситуацію з коронавірусом, пише ВВС. Серед них - секретар Комісії з питань охорони здоров’я Хубей та голова комісії, а також заступник директора місцевого Червоного Хреста.

 

Нагадаємо, коронавірус nCoV спалахнув на ринку морепродуктів в Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. 

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає.

   

23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.

   

Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем. Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали.

  

31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі. 

 

3 лютого Кабмін затвердив план для запобігання коронавірусу. Як стало відомо 5 лютого, системи для виявлення коронавірусу прибули на українську митницю.

 

11 лютого відбудеться евакуація українців з Уханя до Києва.