Новини 2020-02-11 13:07

"Український тиждень" і ще чотири онлайн-медіа очолили рейтинг щодо дотримання журналістських стандартів

98% матеріалів п'яти онлайн-ЗМІ не містили порушень професійних стандартів журналістики.

Уперше "Український тиждень" (tyzhden.ua), Укрінформ, "Ліга", "Дзеркало тижня" та "Українська правда" разом посіли перше місце в рейтингу онлайн-медіа щодо дотримання журналістських стандартів. Такими є результати аналізу 17 онлайн-медіа, проведеного ГО "Інститут масової інформації" за підтримки "Інтерньюз-Нетворк" у січні 2020 року.

 

«98% матеріалів на вищезазначених ресурсах не містили порушень професійних стандартів журналістики» - йдеться в дослідженні.

 

 

Друге місце за рівнем дотримання професійних стандартів уперше посів "Цензор", на якому 94% матеріалів не містили порушень. Третє місце – сайт РБК-Україна.

 

Водночас гіршими сайтами за рівнем дотримання професійних стандартів сайти "Страна" (лише 60% матеріалів без порушень) та "Знай.юа", де тільки 14% матеріалів написано без порушень (тобто переважна більшість матеріалів на цьому порталі не має стосунку до професійної журналістики).

 

Як показало дослідження ІМІ, в українських онлайн-медіа найчастіше порушується професійний журналістський стандарт відокремлення фактів від коментарів. У середньому цей стандарт було дотримано в 90% матеріалів.

 

На другому місці – порушення стандарту достовірності (його було дотримано в 92,5% загальної кількості матеріалів), і найкраще дотримуються в онлайн-медіа стандарту балансу – в 94,5% загальної кількості матеріалів.

 

Моніторинговий аналіз проводився в січні 2020 року в 17 загальнонаціональних інтернет-ЗМІ (десять найрейтинговіших та сім ЗМІ, що підписали меморандум Медіаруху за дотримання професійних стандартів):

 

 obozrevatel.com

segodnya.ua

24tv.uatsn.ua,

 strana.ua

pravda.com.ua

112.ua

znaj.ua rbc.ua

unian.com

gordonua.com

nv.ua (М),

liga.net (М), 

ukrinform.ua (М), 

zn.ua (М), 

censor.net.ua (М), 

tyzhden.ua (М),

interfax.com.ua (М).

 

Загальна вибірка становила 850 матеріалів – по 50 матеріалів, узятих підряд одночасно з кожного сайту, який було охоплено моніторингом.

 

Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID "Медійна програма в Україні", який виконується міжнародною організацією Internews Network. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО "Інститут масової інформації" та необов’язково відображає думку USAID, уряду США та Internews Network.

схожі новини