Новини 2020-02-12 15:06

Ракетний договір і загрози РФ. Міністри країн НАТО зібралися в Брюсселі

У Альянсі розповіли, що не будуть дзеркально відповідати на те, що робить РФ.
У Брюсселі 12 лютого розпочалася зустріч міністрів оборони країн НАТО, на якій обговорять відповідь Росії на розгортання нових ракетних систем.
 

«Під час зустрічі ми підіб’ємо підсумки роботи, яка проводиться в НАТО, у контексті нашої відповіді на нові російські ракетні системи. Ми бачили закінчення Договору про ракети малої та середньої дальності (ДРМСД) внаслідок розгортання Росією ракет SCC-8. Ми не будемо дзеркально відповідати на те, що робить Росія, але ми маємо переконатися, що НАТО продовжує надійну оборону в умовах без ДРМСД. При цьому ми продовжуємо надавати пріоритет механізмам контролю над озброєнням», - повідомив генсек НАТО Єнс Столтенберг перед початком зустрічі.

 

Він зазначив, що відповідь НАТО буде оборонною та збалансованою. НАТО не має наміру розгортати нові ядерні ракети в Європі, натомість посилить готовність засобів протиповітряної та протиракетної оборони, вживатиме заходи з нарощування неядерних спроможностей.

 

Нагадаємо, що більшість громадян країн-членів НАТО підтримують необхідність військового захисту союзників у разі гіпотетичного нападу Росії лише в п’яти з 16 держав-членів НАТО згідно опитування Pew Research Center. 3 лютого стало відомо про плани США направити до Європи тисячі військових на найбільші навчання НАТО. Це стане наймасштабнішим розгортання американських військ у регіоні за останні 25 років. У навчаннях візьмуть участь 37 тисяч солдатів із 18 країн. 

схожі новини