Новини 2020-02-14 12:22

Трамп пропонує заборонити прослуховування своїх телефонних розмов з іноземними лідерами

Під час телефонних розмов з іншими лідерами Трампа слухають до 25 людей

Президент США Дональд Трамп висловив пропозицію заборонити американським посадовцям слухати свої телефонні розмови з іноземними лідерами. Про це повідомляє Politico.

 

«Це те, чим вони займалися протягом багатьох років: коли ти телефонуєш лідерам інших країн, люди слухають… Я можу повністю припинити цю практику», — заявив Трамп.

 

Під час телефонних розмов з іншими лідерами Трампа слухають до 25 людей. Серед них радники з національної безпеки Білого дому, представники Держдепартаменту та співробітники розвідки.

 

Колишній керівник ситуаційної кімнати Білого дому в часи президентства Барака Обами та розвідник з 30-річним досвідом Ларрі Пфайффер заявив, що ця довготривала практика необхідна для захисту і допомоги президенту.

 

«Це дозволяє президенту та раднику з питань національної безпеки слідкувати за будь-якими домовленостями, досягнутими під час дзвінка, та швидко й точно заперечувати будь-які некоректні заяви про дзвінок з іноземного боку», – сказав Пфайффер.

 

Варто зазначити, що пропозиція Трампа з’явилася після того, як американський лідер знову наполіг на тому, що його липнева розмова з Президентом України Володимиром Зеленським була «ідеальною» та «цілком доречною». Саме цей діалог розпочав ланцюг подій, що призвели до розслідування справи про імпічмент Трампа. Анонімний американський розвідник, який слухав розмову двох президентів, написав скаргу про тиск на Україну з боку Трампа. Трамп нібито хотів нашкодити своєму можливому суперникові на виборах 2020 року демократу Джо Байдену.

 

Нагадаємо, наприкінці серпня Трамп доручив своїй команді з національної безпеки переглянути програму військового фінансування України, яка передбачала виділення 250 млн доларів. Згодом Білий дім схвалив продовження фінансування. 23 вересня ЗМІ повідомляли, що Трамп наказав затримати надання допомоги за тиждень до телефонної розмови з президентом Володимиром Зеленським 25 липня.

 

25 вересня Білий дім оприлюднив офіційну стенограму тієї розмови. Вона стала приводом до імпічменту президента США. Члени Демократичної партії в Палаті представників ініціювали розслідування у зв'язку з підозрою щодо тиску Білого дому на Україну з метою отримання політичної вигоди на президентських виборах у США.

 

У розмові Трамп нарікав, що Європа досить пасивна у своїй допомозі Україні. Також порушувалося питання розслідування щодо кандидата в президенти США Джо Байдена та його сина Гантера. Трамп та його союзники припускають, що Байден, перебуваючи на посаді віце-президента в адміністрації Барака Обами, у 2016 році виступав за звільнення генпрокурора України Віктора Шокіна, оскільки той проводив розслідування щодо приватної української компанії з видобутку природного газу Burisma, в якій працював Гантер Байден. Він став одним з директорів Burisma у 2014 році, у той час коли його батько займав ключову роль у політиці США щодо України.

 

22 жовтня під час виступу в Конгресі тимчасово повірений  у справах США в Україні Вільям Тейлор заявив, що Трамп поставив під умову відновлення військової допомоги в разі, якщо Україна зробить публічну заяву, що розслідуватиме справу Burisma та можливе втручання українців в американські вибори 2016 року. За словами Тейлора, спершу ці вимоги висувалися як умова для зустрічі Трампа і Зеленського. Пізніше дипломат дізнався від Сондленда, що від розслідувань «залежить все», зокрема і заморожена військова допомога Україні. Як зазначив Тейлор, у стенограмі згадувалося прохання Трампа зробити послугу «практично без згадки про поновлення» оборонної допомоги Україні.

 

12 листопада заступниця помічника міністра оборони США Лаура Купер підтвердила, що Трамп наказав заморозити військову допомогу.

 

З 13 листопада у Конгресі стартували перші відкриті слухання щодо імпічменту. Першими свідчать тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор та заступник помічника держсекретаря США у справах Європи та Євразії Джордж Кент.

 

15 листопада Білий дім оприлюднив стенограму першої телефонної розмови Трампа і Зеленського за 21 квітня.

 

17 листопада Трамп заявив, що Зеленський і міністр закордонних справ України Вадим Пристайко навіть не знали про затримку військової допомоги.

 

 

 

 

 

 

схожі новини