Новини 2020-02-14 12:30

Справа Шеремета. Суд залишив чинним запобіжний захід Дугарь

5 лютого суддя продовжив домашній арешт до 4 квітня.

Апеляційний суд залишив чинним запобіжний захід – нічний домашній арешт – підозрюваній у справі вбивства журналіста Павла Шеремета Яні Дугарь. Про це повідомило «Громадське радіо» у п’ятницю, 14 лютого.

 

Як зазначається, адвокати просили звільнити Дугарь на поруки, бо вважають підозру необґрунтованою, натомість прокурор наполягав на обґрунтованості підозри.

 

Зауважимо: 26-річна Яна Дугарь – військова медсестра, кілька років працювала на Донбасі – в Авдіївці та у Покровську. Вона має військове звання – молодший сержант – та є медсестрою одного з парашутно-десантних батальйонів 25 окремої повітрянодесантної бригади ДШВ ЗС України.

 

Нагадаємо, справа стосується вбивства журналіста Павла Шеремета 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху автомобіля. Авто належало керівниці «Української правди» Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п. 5 ст. 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб). У СБУ озвучили основні версії вбивства: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Притулу.

 

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі. Мова йде, зокрема, про Андрія «Ріффмастера» Антоненка. Він – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України, автор хіта Сил спецоперацій «Тихо прийшов, тихо пішов». Також у справі як підозрювані, окрім Дугарь, фігурують волонтерка та лікарка Юлія Кузьменко, добровольці Владислав та Інна Грищенки.

 

За версією правоохоронців, чоловік, що бере участь в закладанні вибухового пристрою під авто Шеремета  – це Антоненко. Жінка, яка закладала вибухівку – це Кузьменко. Дугарь потрапила на камери і її ідентифікували як людину, яка знімала авто до закладання вибухівки. Дугарь фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Шеремета. За версією правоохоронців, основний мотив вбивства – дестабілізація ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи.

  

12 грудня ветеранка Яна Зінкевич оприлюднила довідку про те, що Дугарь була в зоні АТО на момент злочину – з 3 червня по 26 вересня 2016 року.

 

Дугарь був призначений домашній арешт до 8 лютого, водночас згодом був змінений на нічний домашній арешт із 20:00 по 7:00. 5 лютого суд продовжив запобіжний захід до 4 квітня 2020 року. 

 

13 лютого на підтримку Дугарь відбулася акція під будівлею Міністерства внутрішніх справ у Києві.