Новини 2020-02-14 15:34

Вбивство Шеремета. Суд залишив Кузьменко під вартою

Адвокат Тарас Безпалий просив звільнити підозрювану під нічний домашній арешт.

Апеляційний суд Києва 14 лютого залишив під вартою підозрювану у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, лікарку Юлію Кузьменко. Про це повідомляє Громадське

 

Адвокат підозрюваної Тарас Безпалий просив звільнити з-під варти Кузьменко під нічний домашній арешт, наголошуючи на необґрунтованості підозри та недоведених ризиках.

 

З 30 документів, які сторона обвинувачення надала як підтвердження підозри, за словами адвоката, лише один є підтвердженим й лише 10 стосується безпосередньо Юлії Кузьменко.

 

За словами адвоката, Юлія спілкувалася з іншим підозрюваним Андрієм Антоненком лише з питань ДТП та волонтерства.

 

Сама підозрювана зазначила, що не має відношення до вбивства Павла Шеремета, ніколи не знала його та не розуміє, чому досі під вартою.

 

Прокурор Сергій Зузак, зі свого боку, просив залишити в силі рішення суду першої інстанції. Він наголосив на ризиках втечі, переховування, тиску на свідків, інших фігурантів злочину, знищення та спотворення речових доказів.

 

У підсумку суд задовольнив вимогу прокурора і залишив Кузьменко під вартою.

 

Зазначимо: Юлія Кузьменко – волонтерка, в цивільному житті – лікарка: працює в центрі дитячої кардіології і кардіохірургії.

 

Нагадаємо, справа стосується вбивства журналіста Павла Шеремета 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху автомобіля. Авто належало керівниці «Української правди» Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п 5 ст 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб). У СБУ озвучили основні версії вбивства Шеремета: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Олену Притулу.

 

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі. Мова йде, зокрема, про Андрія «Ріффмастера» Антоненка. Він – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України, автор хіта Сил спецоперацій «Тихо прийшов, тихо пішов». Також у справі як підозрювані, фігурують Кузьменко, добровольці Владислав та Інна Грищенки, медсестра Яна Дугарь.

 

За версією правоохоронців, чоловік, що бере участь в закладанні вибухового пристрою під авто Шеремета  – це Антоненко. Жінка, яка закладала вибухівку – це Кузьменко. Дугарь потрапила на камери і її ідентифікували як людину, яка знімала авто до закладання вибухівки. Дугарь фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Шеремета. За версією правоохоронців, основний мотив вбивства – дестабілізація ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи.

 

Організатором вбивства слідство вважає Антоненка.

 

13 грудня Печерський суд Києва відправив під домашній арешт до 8 лютого Дугарь (5 лютого суд продовжив домашній арешт до 4 квітня). Вночі 14 грудня суд також обрав запобіжні заходи Антоненку та Кузьменко, відправивши їх в СІЗО до 8 лютого. У лютому запобіжні заходи для обох були подовжені – до 4 та 3 квітня відповідно.

 

11 лютого президент Володимир Зеленський заявив, що в разі необґрунтованості звинувачення та нестачі доказів у справі Шеремета правоохоронці «як мінімум» вибачаться.

схожі новини