Новини 2020-02-17 14:16

(Недо)видалений план "мирного урегулювання" війни на Донбасі та зустріч Зеленського з головою МВФ. Головне про Мюнхенську конференцію-2020

Тиждень.ua зібрав головні новини цьогорічної конференції.

З 14 по 16 лютого в Німеччині відбулася щорічна Мюнхенська конференція з безпеки, на яку приїхало близько 500 делегатів  з усього світу. Під час конференції обговорювали енергетичну безпеку, військо-політичні кризи у світі, зміни клімату та коронавірус COVID19.

 

 

У конференції  взяли участь 35 глав держав і урядів, 40 міністрів оборони, 60 міністрів закордонних справ, серед них президент Франції Еммануель Макрон, президент України Володимир Зеленський, канадський прем'єр-міністр Джастін Трюдо, прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, глава МЗС Росії Сергій Лавров, міністр закордонних справ КНР Ван І.

 

Тиждень.ua зібрав головні новини цьогорічної конференції.

 

Проросійський план щодо врегулювання ситуації в Україні: 12 кроків для досягнення миру

 

Під час Мюнхенської конференції обговорювали ситуацію в Україні. Зокрема, на сайті заходу оприлюднили документ про так звані 12 кроків "мирного урегулювання" війни:

 

 1. Відновлення Спільного центру з контролю і координації (СЦКК).
 2. Розширити теми переговорів "нормандської четвірки" з включенням проблеми припинення боїв.
 3. Збільшення кількості пунктів пропуску на Донбасі.
 4. Розшук зниклих безвісти.
 5. Розмінування на Донбасі.
 6. Відновлення інфраструктури за участю Євросоюзу, західних компаній і Російської Федерації.
 7. Створення на Донбасі зони вільної торгівлі з особливим оподаткуванням.
 8. Поетапне зняття санкцій проти Росії за результатами виконання мінських угод.
 9. Усунення радіаційної небезпеки на Донбасі.
 10. Новий діалог між євроатлантичними структурами про побудову взаємної безпеки.
 11. Підтримка і визначення областей взаємодії між ЄС і Росією.
 12. Запуск нового національного діалогу з проблем ідентичності.

 

Документ розроблювали такі організації

 

-  European Leadership Network (ELN) Європейська  лідерська мережа - загальноєвропейська експертна аналітична група, яка спецалізується на питаннях та проблемах міжнародних відносин, оборони та безпеки. Базується у Лондоні.

The Nuclear Threat Initiative (NTI)  Ініціатива ядерної загрози  - це безпартійна, некомерційна організація, заснована в 2001 році колишнім сенатором США Сем Нанном та меценатом Тедом Тернером у США, яка працює над запобіганням катастрофічних атак та аварій зі зброєю масового знищення та зриву - ядерною, біологічною , радіологічна, хімічна та кібербезпека.

- Некомерційне партнерство "Російська рада з міжнародних справ" (РСМД). (як вказано на сайті: Діяльність РСМД спрямована на зміцнення миру, дружби і злагоди між народами, запобігання міжнародних конфліктів і врегулювання кризових ситуацій. Партнерство створено рішенням засновників відповідно до розпорядження Президента Російської Федерації.

 

Через кілька годин після публікації даний план 12 кроків видалили з сайту Мюнхенської конференції. Голова Мюнхенської безпекової конференції Вольфганг Ішингер згодом прокоментував скандальний документ. Він заявив, що автори документу хотіли "залучити РФ до дискусії та просунути питання мирного врегулювання на окупованих територіях України". 


В неділю, 15 лютого, план "Дванадцять кроків до посилення безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні" знову з'явився на сайті Мюнхенської безпекової конференції. Серед підписантів плану - голова Мюнхенської безпекової конференції Вольфганг Ішингер.
 

Як відреагували на прокремлівський план

 

У Міністерстві закордонних справ України наголосили, що план не є офіційним документом, а тези, які містяться у документі, не відповідають позиції України. 

 

Лідер партії "Голос", нардеп Святослав Вакарчук назвав документ "12 кроками назустріч Путіну" і додав, що його підписати "або явно не вникали в деталі, або свідомо хочуть, щоб Україна ніколи не відбулась як повноцінна незалежна держава".

 

Лідер партії "Європейська солідарність", п'ятий президент Петро Порошенко також прокоментував документ. Він назвав його "провокацією Кремля".

 

Зеленський зустрівся з головою МВФ

 

Президент Володимир Зеленський під час конференції провів зустріч із директоркою МВФ Крісталіною Георгієвою. Сторони обговорили судову реформу і ряд українських законопроектів, в тому числі той, який забороняє повертати банки колишнім власникам.

 

Помпео і Маас узгодили підтримку України

 

Держсекретар США Майк Помпео і міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас також зустрілися під час Мюнхенської конференції. Вони домовилися про підтримку України в умовах агресії з боку Росії.

 

Крім того, з Маасом зустрівся і міністр закордонних справ України Вадим Пристайко. Німецький міністр заявив про необхідність виконання мінських угод під час зустрічі з ним.

 

Зауважимо, що Мюнхенська конференція проходить щорічно з 1963 року. Вона збирає провідних світових політиків та є майданчиком для обговорення суспільно-політичних та економічних світових проблем.