Новини 2020-02-17 11:05

Нафтогаз уточнив розмір збитків від захоплення Росією активів у Криму

Трибунал суду в Гаазі визнав, що Російська Федерація порушила низку положень Угоди про захист інвестицій.

Нафтогаз і шість компаній групи подали відповідь у суд Гааги на зустрічну заяву Російської Федерації про розмір компенсації збитків у рамках арбітражного виробництва. Про це 17 лютого повідомляє прес-служба Нафтогазу.

 

“Нафтогаз додатково обґрунтував свою заяву щодо розміру компенсації збитків, завданих незаконною експропріацією кримських активів Нафтогазу у 2014 році. Розмір збитків і відсотки оцінюються приблизно у 8 мільярдів доларів”, —  пишуть у Нафтогазі.

 

 

Зазначають, що трибунал визнав, що Російська Федерація порушила низку положень Угоди про захист інвестицій, експропріювавши активи групи Нафтогаз у Криму.

 

У Нафтогазі пояснюють, що попри появу в арбітражі в січні 2017 року, Російська Федерація надалі ухилялася від участі в арбітражному провадженні протягом майже трьох років. У грудні 2019 року Росія подала зустрічну заяву щодо розміру компенсації збитків, але не заявила жодного альтернативного розрахунку збитків.

 

Зазначають також, що Російська Федерація не заперечує незаконної експропріації  активів Нафтогазу, але стверджує, що не виплатить Нафтогазу жодної компенсації.

 

Нагадаємо, що 28 січня Нафтогаз порахував нову ціну на газ для населення. У січні оптова ціна становитиме 4,65 гривень за кубометр. Це на 25% менше, ніж у січні 2019-го. За новою методикою, Нафтогаз публікуватиме ціну на поточний місяць протягом кількох робочих днів після 22 числа.

 

схожі новини