Новини 2020-02-17 11:33

СБУ заблокувала діяльність мережі «ботоферм»

Наразі перевіряється причетність спеціальних та розвідувальних органів РФ.

Служба безпеки блокувала у різних регіонах діяльність мережі «ботоферм», обладнання яких підтримувалось через російські онлайн-сервіси. Про це повідомляється на сайті СБУ в понеділок, 17 лютого.

 

Як зазначається, угруповання зареєструвало понад 8 тисяч активних акаунтів для поширення у соцмережах недостовірної інформації про ситуацію в Україні, підбурювання протестних настроїв, залякування, розсилання повідомлень про мінування об’єктів критичної інфраструктури та здійснення інформаційних атак на акаунти українських високопосадовців. Через акаунти також розповсюджували вогнепальну зброю, вибухові пристрої та наркотики.

 

Як повідомляється,  акаунти реєстрували через російські онлайн-сервіси, які надавали послуги віртуальних мобільних номерів. Частина обладнання використовувалось для нелегального переправлення телефонного трафіку незаконно створених «операторів» «Фенікс» і «Лугаком», які функціонують на тимчасово непідконтрольних територіях, на мережі вітчизняних операторів. За інформацією спецслужби, цими «послугами» користувались «ватажки» незаконних збройних формувань так званих «ЛНР» і «ДНР».

 

Під час обшуків у Києві, Харкові, Дніпрі, Дубно Рівненської області та Ірпені (Київської області) правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку та обладнання (GSM-модеми, шлюзи), понад 22 тисячі SIM-карток операторів стільникового мобільного зв’язку України. Також, вилучили чорнові записи щодо реєстрації користувачів соцмереж, які розміщували провокативні коментарі під публікаціями українських політиків.

 

Наразі перевіряється причетність до організації спеціальних та розвідувальних органів РФ.

 

Нагадаємо, у листопаді 2019 року розвідка повідомляла, що на Донбасі зросла інтенсивність поширення фейкових відеосюжетів про нібито продовження обстрілу будинків місцевого населення з боку українських військових.

схожі новини