Новини 2020-02-17 12:13

Коронавірус. Кількість заражених на Diamond Princess сягнула 454

Серед інфікованих – двоє українців.

На круїзному лайнері Diamond Princess зафіксували 454 випадки зараження коронавірусом Covid-19. Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я Японії в понеділок, 17 лютого.

 

Як зазначається, на коронавірус протестували 1723 людини.

 

Зауважимо: серед інфікованих – двоє українців. Вони зняті з лайнера та перевезені до японської лікарні для двотижневого перебування в ізоляції під медичним спостереженням.

 

Як повідомлялося раніше, на Diamond Princess перебувають 3700 осіб з 56 країн світу, з них 25 – українці. На лайнері оголосили карантин. Лайнер стоїть біля порту Йокогама в Японії.

 

Станом на 16 лютого зареєстровано щонайменше 70 548 випадків зараження коронавірусом. Від нього померли 1770 людей. Вилікували 10 844 людини. В Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку не зафіксовано.

 

Нагадаємо, коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. 

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань.

 

Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

   

23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.

   

Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем. Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали.

  

31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі. 

 

3 лютого Кабмін затвердив план для запобігання коронавірусу. Як стало відомо 5 лютого, системи для виявлення коронавірусу прибули на українську митницю.

 

11 лютого ВООЗ дала китайському коронавірусу офіційну назву - COVID-19.

 

18 лютого відбудеться евакуація українців з Уханя. Після повернення на них очікує обов’язковий 14-денний карантин. Українцям, які не підпишуть згоду на карантин, відмовлять в евакуації. Попередньо згоду готові підписати 51 людина, серед них – дитина.