Новини 2020-02-18 13:59

Політв’язень Семена повернувся на підконтрольну Україні територію

Журналіст пробув в ув’язненні в окупованому Криму від 22 вересня 2017 року.

Кримський політв'язень, журналіст Микола Семена повернувся на підконтрольну Україні територію. Про це 18 лютого повідомила омбудсмен Людмила Денісова у Facebook.

 

"Микола Семена, кримський журналіст, який був 22 вересня 2017 року незаконно засуджений окупаційною владою, нарешті перебуває на контрольованій урядом України території. Він у безпеці та прямує до Києва", - зазначила Денісова.

 

 

Нагадаємо, що  7 грудня 2017 слідчий в анексованому Криму висунув журналісту Миколі Семені звинувачення в остаточній редакції в кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1. Кримінального кодексу Росії «публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації». Кримінальна справа складається з шести томів. На допиті ФСБ Микола Семена заявив, що у своїх матеріалах реалізовував право на «вільне висловлення думки».

 

26 червня 2017 року правозахисний центр "Меморіал" визнав справу про кримінальне переслідування українського журналіста Миколи Семени політично мотивованим і зажадав припинити справу стосовно нього. 

 

22 вересня 2017 року в Сімферополі підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд засудив кримського журналіста до двох із половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю.

 

28 січня 2020 р. Семена отримав постанову від підконтрольного Росії Залізничного районного суду Сімферополя про дострокове припинення випробувального терміну і зняття з нього судимості.

схожі новини