Новини 2020-02-18 18:55

В РНБО схвалили основні показники державного оборонного замовлення

У виконанні ДОЗ братимуть участь 14 державних замовників.

На засіданні Ради національної безпеки і оборони схвалили основні показники державного оборонного замовлення (ДОЗ) на 2020-2022 роки. Про це повідомляється на сайті відомства у вівторок, 18 лютого.

 

Згідно з документом, у 2020 році на виконання ДОЗ передбачено фінансування у сумі 25,848 млрд грн, що на 16% більше, ніж у 2019-ому. У виконанні ДОЗ братимуть участь 14 державних замовників.

 

ДОЗ передбачається фінансування заходів з розвитку виробничих потужностей оборонно-промислового комплексу (ОПК) на 2,53 млрд грн (9,8% від загального обсягу ДОЗ). З них 1,7 млрд грн спрямовуватимуться на виконання дослідних та дослідно-конструкторських робіт.

 

За попередніми розрахунками, частка вітчизняних постачальників становитиме майже 90% продукції, 10% - імпорт.

 

Як зазначається, цього року вдалося збільшити фінансовий ресурс на оборону і безпеку держави до 245,8 млрд грн (на 30 млрд грн більше, аніж минулоріч).

 

У розпорядженні силового блоку буде також додатковий фінансовий ресурс у розмірі 10 млрд грн. під державні гарантії для реалізації програм, пов'язаних із підвищенням обороноздатності і безпеки держави.

 

Як повідомляється, Кабміну доручено затвердити документ з урахуванням пропозицій. Також, уряду поставили завдання внести на розгляд парламенту законопроекти щодо створення сприятливих умов для залучення іноземних інвестицій в ОПК, фінансового оздоровлення та підтримки його підприємств. Уряду доручено забезпечити фінансування у повному обсязі, не допускаючи зменшення відповідних видатків державного бюджету або перерозподілу на інші потреби, і внести зміни до низки державних цільових програм у сфері ОПК.

 

Нагадаємо, у 2019 році підприємства з державного концерну «Укроборонпром» виконали зобов’язання з виготовлення та ремонту військової техніки перед державою на 98%.

схожі новини