Новини 2020-02-19 10:11

США в ООН закликали Росію вивести свої війська з Донбасу та Криму

Американські санкції проти РФ залишаться чинними, поки Київ не поверне контроль над територіями.

На засіданні Ради Безпеки ООН США закликали Росію вивести свої сили з Донбасу та Криму та дотримуватися своїх зобов'язань за Мінськими угодами і заходів, прийнятих на зустрічі в Парижі. Про це сказала в.о. заступника представника США при ООН посол Черіт Норман Шале у вівторок, 18 лютого, передає «Інтерфакс-Україна».

 

«Росія повинна закінчити цей конфлікт виведенням своїх військ зі Східної України і Криму. Ми закликаємо Росію негайно імплементувати гарантії з безпеки відповідно до Мінських угод, оскільки сторони можуть просунутися вперед із політичними заходами щодо Мінських угод лише тоді, коли панує безпека», - сказала Черіт Норман Шале, зауваживши, що Вашингтон продовжує підтримувати Мінські угоди і «нормандський формат».

 

Вона також зазначила, що США закликають Росію стабілізувати ситуацію в зоні конфлікту, включно з відкриттям нових цивільних пунктів пропуску, розведенням військових сил у районах з найбільшою гуманітарною значимістю і імплементацією заходів підтримки припинення вогню.

 

«Ми не визнаємо і не будемо визнавати так звану анексію Криму Кремлем. Наші санкції проти Росії залишаться чинними, поки Україна не поверне контроль над своєю територією», - наголосила Черіт Норман Шале.

 

Нагадаємо, після засідання Радбезу, де обговорювалося виконання Мінських угод, країни Євросоюзу, члени Радбезу виступили із заявою на підтримку України. Її зачитав постійний представник Естонії при ООН Свен Юргенсон.

 

Зауважимо: 20 лютого з ініціативи України Генасамблея ООН проведе спецзасідання щодо ситуації на тимчасово окупованих територіях.

схожі новини