Новини 2020-02-19 17:40

Правоохоронці прийшли з обшуками в Одеський морпорт та Адміністрацію морських портів

За даними слідства, посадовці держструктур можуть бути причетні до масштабних зловживань.

Офіс генпрокурора та Служба безпеки проводять обшуки у приміщеннях Одеського морського торговельного порту, Адміністрації морських портів та їх структурних підрозділах. Про це повідомляється на сайті ОГП в середу, 19 лютого.

 

За даними слідства, керівництво Адміністрації морських портів та Одеського морпорту може бути причетне до масштабних зловживань, через які держава щорічно зазнавала збитків в особливо великих розмірах.

 

Слідство вважає, що протягом п`яти років посадовці, ймовірно, здавали в оренду наближеним до них комерційним структурам буксири державного портового флоту за значно заниженими тарифами.

 

За даними слідства, керівництво порту затвердило для бізнесменів розцінки, які в десятки разів були нижчими від фактичних витрат. Орендні ставки не включали надбавки за роботу у вихідні, святкові дні та вночі. Разом з тим, витрати на обслуговування, паливо та ремонт буксирів Одеський морпорт здійснював собі у збиток.

 

Таким чином, фірми-орендарі надавали послуги із буксирування, які раніше надавали держпідприємства та отримували від судновласників значні прибутки, які мали надходити до бюджету.

 

Як повідомляється, кримінальне провадження відкрито за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою) ККУ.

 

Нагадаємо, 11 лютого СБУ провела обшуки у структурних підрозділах ПАТ «Київметробуд» та їх посадовців, у відділеннях АБ «Укргазбанку» та низці приватних структур – щодо розміщення на депозитних рахунках 1,7 млрд грн, виділених на будівництво столичного метро.

схожі новини