Новини 2020-02-20 09:40

Справи Майдану. Екс-беркутівця відправили під домашній арешт

Його зобов'язали носити електронний браслет.
Колишнього бійця спецпідрозділу “Омега”, якого підозрюють у розстрілах на Майдані в лютому 2014 року, Печерський районний суд Києва відправив під домашній арешт. Про це 19 лютого повідомляє hromadske.ua.

 

"Печерський районний суд Києва відправив під домашній арешт колишнього бійця спецпідрозділу Внутрішніх військ МВС України "Омега" Володимира Косенка. Його зобов'язали носити електронний браслет", - зазначають у повідомленні.

 

Нагадаємо, 27 грудня апеляційний суд Києва почав розгляд скарг захисників колишніх беркутівців, які вимагають скасувати для своїх підзахисних будь-які запобіжні заходи. Втім того дня він не встиг розглянути справу. 28 грудня судове засідання продовжилося. Під час нього генпрокурор Руслан Рябошапка вирішив змінити групу прокурорів у складі Донського, Земскова, Сімонова та Малашич, які працювали над справою впродовж кількох років. Рябошапка визнав за ними втрату повноважень, тож ці прокурори залишили засідання. Водночас, представники потерпілих оголосили відвід «новим» прокурорам – Куцому, шевеленку, Мазепіній та іншим. Оскільки вони, за словами адвокатів потерпілих, не володіють матеріалами справи, не мали можливості ознайомитися із сотнями томів справи про розстріли на Інститутській, сама постанова про заміну прокурорів складена з порушеннями. Проте суд цей відвід не задовольнив. 

 

28 грудня 2019 року суд відпустив усіх обвинувачених у розстрілах на Інститутській  "беркутівців". Згодом їх передали на окуповану територію у рамках обміну.

 

2 лютого обвинувачені у розстрілах Майдану колишніх співробітників спецпідрозділу "Беркут" Олександра Маринченко та Сергій Тамтура, яких раніше передали на окуповані території у межах обміну, повернули до Києва.