Новини 2020-02-20 11:17

Зеленський заявив, що санаторій із евакуйованими українцями з Китаю охоронятимуть

Евакуйовані житимуть у закритому медичному центрі Національної гвардії у Нових Санжарах.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що евакуйовані із Китаю українці перебуватимуть під особистою охороною та в суворому режимі бактеріологічної безпеки протягом двох тижнів. Про це 20 лютого він написав у Telegram.

 

Зеленський зазначив, що двох громадян не пустили на літак в Ухані через підвищену температуру.

 

"Заходи безпеки – безпрецедентні. Зробили все можливе й неможливе, щоб гарантувати: вірус в Україну не потрапить. Декількох громадян не пустили на борт в Ухані, оскільки у них була трохи підвищена температура. Всі, хто піднявся на борт, у задовільному стані. Вони здорові, але мають пройти карантин і обсервацію протягом 14 днів. Евакуйовані житимуть у закритому медичному центрі Національної гвардії у Нових Санжарах. Він буде повністю ізольований та переведений на суворий режим бактеріологічної безпеки. Протягом двох тижнів це буде, напевне, найбільш охоронюваний об’єкт у країні. Співчуваю нашим евакуйованим, бо вже знаю, що таке перебувати під особистою охороною, а в них охорона буде набагато серйозніша, ніж у Президента", - написав Зеленський.

 

Він також засудив спроби перекрити траси, блокувати шпиталі та не пускати громадян України в Україну. 

 

Нагадаємо, що коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. 

 

Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем. Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали. 3 лютого Кабмін затвердив план для запобігання коронавірусу. Як стало відомо 5 лютого, системи для виявлення коронавірусу прибули на українську митницю.11 лютого ВООЗ дала китайському коронавірусу офіційну назву - COVID-19.

 

Україна вирішила евакуювати своїх громадян із Уханю. На евакуацію з’явилися всі 48 заявлених громадян України та 29 іноземців. 

схожі новини