Новини 2020-02-20 14:38

«Український диверсант» Стогній повернувся до Києва

У 2017 році Київський районний «суд» Сімферополя засудив чоловіка до 3,5 років позбавлення волі.

Український політв’язень Олексій Стогній, затриманий окупаційною владою у справі «українських диверсантів», повернувся до Києва. Про це в середу, 19 лютого, написала українська омбудсман Людмила Денісова у Facebook.

 

«Український політв’язень Олексій Стогній, якого окупаційна влада незаконно затримала у листопаді 2016 року, а згодом засудила – у Києві. Терміново вживатиму відповідних заходів щодо проведення висококваліфікованого медичного обстеження та наданню необхідної лікарської допомоги Олексію», - йдеться в повідомленні Денісової.

 

Як зазначається, увесь час Стогній утримувався у нестерпних умовах, що сильно позначилося на стані його здоров'я.

 

Зауважимо: Стогнія затримали при виїзді з Криму на пункті пропуску «Каланчак» в листопаді 2016-го. За версією ФСБ, Стогній мав звання полковника і служив в 13 відділі першого департаменту ГУР України, а також був пов'язаний із затриманими раніше Дмитром Штибліковим, Олексієм Бессарабовим і Володимиром Дудкою, яких звинувачують в підготовці диверсій в Криму.

 

У 2017 році в окупованому Криму Київський районний «суд» Сімферополя засудив Стогнія до 3 років і 6 місяців позбавлення волі. Стогнію інкримінували незаконне носіння та переробку вогнепальної зброї.

 

Стогній відбував покарання в колонії в Керчі.

схожі новини