Новини 2020-02-20 15:30

Алла Лазарева: Ситуація з «12 кроками до завершення війни» ілюструє безпорадність Заходу у відносинах із Москвою

Поки Європа та Північна Америка не визначаться, ким є Росія, партнером чи ворогом, Кремль вестиме свої політичні бої без правил.

Західну безпорадність у відносинах із Москвою ілюструє ситуація з «12 кроками до завершення війни» на Мюнхенській безпековій конференції. Публікацію цього контроверсійного документа цілком можна вважати успішною російською інтригою. Про це пише журналістка Тижня Алла Лазарева.

 

«Цей «мирний план», що спочатку з’явився, потім зник і знову відродився на сайті безпекової конференції в Мюнхені, був складений за день до приїзду офіційної української делегації без жодного узгодження з Києвом. І нехай Зеленський чітко відмежувався від документа, а голова конференції Вольфґанґ Ішинґер наголосив, що його підпис засвідчує тільки його особисту позицію, відвідувачі сайта саміту мають усі підстави вважати, що йдеться про офіційні висновки», — зауважує вона.

 

Лазарева пояснює, що насправді авторами «12 кроків» є три аналітичні структури. Співзасновником однієї з них — Російської ради з міжнародних справ — є МЗС РФ, керівником — колишній міністр закордонних справ РФ Іґорь Іванов. План озвучує неприйнятні для України російські «хотєлки», зокрема про визначення «нової української ідентичності» з урахуванням російського бачення історії та про поступове зняття санкцій із РФ без повного виконання мінських угод. Ідеться в ньому й про «зближення ЄС і РФ» та відновлення «повноцінної співпраці з Росією» без повернення Україні Криму.

 

«Чи можна вважати публікацію цього контроверсійного документа успішною російською інтригою? Цілком... Поки Європа та Північна Америка не визначаться, ким є Росія, партнером чи ворогом, Кремль вестиме свої політичні бої без правил. Навіщо йому зупинятися, коли ніхто особливо не чинить спротиву?», — наголошує вона.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини