Новини 2020-02-21 17:24

#PrisonersVoicе. Правозахисники запустили міжнародну акцію підтримки політв’язнів Кремля

Організатори нагадують, що триває шоста річниця окупації Росією Кримського півострову.

Правозахисники запустили міжнародну глобальну акцію Prisoner`s Voice на підтримку заручників. Про це 21 лютого на прес-конференції “Сіль України” повідомила глава правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук, передає Укрінформ

 

 "На шосту річницю окупації Криму ми разом із партнерами хочемо закликати всіх приєднатися до нової хвилі міжнародної глобальної акції, яка зараз називається Prisoner`s Voice, тому що, на щастя, людина, ім'ям якої вона називалася раніше, Олег Сенцов, вже на свободі", - розповіла правозахисниця.

 

Матвійчук зазначила, що в кінці лютого 2014 року Центр громадянських свобод був першою організацією, яка відправила правозахисну мобільну групу в Крим. Вона розповіла, що тоді вони зрозуміли, що потрібно робити потужну правозахисну кампанію в Криму.

 

"З такої ідеї народилася, розвивалася і врешті перетворилася на міжнародну глобальна акція #SaveOlegSentsov. Це колективна дія людей, які живуть у 35 країнах світу, виходять на синхронні демонстрації з вимогою звільнити політв'язнів, спілкуються зі своїми національними політиками і, як їхні виборці, звертаються з вимогою не забувати про тему Криму, яка, на жаль, поступово сходить з порядку денного", - додала правозахисниця.

 

Матвійчук зазначила, що спільними зусиллями вдалося добитися прийняття цілої низки нормативних документів, резолюцій в ООН, Раді Європи, ОБСЄ, Європейському Союзі, а також зупинення "негативних речей", яким піддавалися бранці Кремля в ув'язненні. Але вона нагадала, що досі є проблеми, які потрібно вирішити. Наприклад, як у випадку з кримським татарином Джемілєм Гафаровим, який перебуває в СІЗО попри те, що навіть за репресивним російським законодавством людину з його "букетом" медичних діагнозів заборонено утримувати в місцях несвободи.

 

Тому наразі у Центрі громадянських свобод закликають членів своєї міжнародної мережі та усіх небайдужих роздрукувати логотип і гасло акції з сайту, сфотографувати його на тлі визначної пам'ятки свого населеного пункту, розмістити фото в інтернеті з хештегом #PrisonersVoicе локалізувати і позначити місце знаходження.

 

Також організатори просять надіслати світлину на ccl.org.ua@gmail.com. Усі отримані фото будуть представлені на квітневій сесії ПАРЄ, щоб нагадати країнам-учасницям Ради Європи про окупацію Криму та спонукати їх внести до моніторингового звіту категоричну вимогу до Росії звільнити усіх незаконно ув’язнених громадян України.

 

Нагадаємо, що 21 лютого стало відомо місцезнаходження захопленого українського тральщика "Черкаси". Він найдовше давав спротив російським спецпризначенцям у 2014 році. Зараз корабель у занедбано стані, його пришвартували в Севастопольській бухті Стрілецькій.

 

схожі новини