Новини 2020-02-24 14:35

Більшість українців негативно ставляться до акцій проти евакуйованих з Китаю – опитування

Підтримують такі дії лише 15%.

74% українців не підтримують протести проти розміщення евакуйованих з Китаю українців. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» протягом 22-23 лютого.

 

Як зазначається, підтримують такі дії лише 15%. 11% вагалися з оцінкою.

 

У «Рейтингу» зауважують, що чим вищий рівень освіти та доходів, тим вищий рівень несприйняття протестів проти евакуації.

 

У регіональному розрізі найбільше тих, хто не підтримав такі дії, – на півдні країни (80%).

 

В опитуванні взяли участь 1200 респондентів. У дослідженні використовувався метод особистого формалізованого інтерв' ю (face-to-face).

 

Нагадаємо, 20 лютого у зв’язку зі спалахом коронавірусної інфекції Covid-19 з Китаю були евакуйовані 45 українців та 27 іноземців.

 

Міністерство охорони здоров’я розглядало кілька варіантів для карантинних зон. Мешканці кількох регіонів виступили проти проти розміщення українців у медичних закладах їхніх областей. Зокрема, під Тернополем біля в'їзду в санаторій «Медобори» незадоволені влаштували молебень. Мешканці Винників (Львівщина) та медпрацівники Львівського обласного госпіталю заблокували заїзд до медзакладу шинами. У Гостомелі під Києвом прохання не розміщувати українців із Китаю опублікували депутати селищної ради.

 

У підсумку евакуйованих транспортували  до місця обсервації – це медичний центр Національної гвардії України «Нові Санжари» у Полтавській області. Через це між мешканцями Нових Санжар та правоохоронцями відбулися сутички – при тому, що в пасажирів та членів екіпажу авіарейсу з Уханя немає жодних симптомів гострих респіраторних захворювань. Персонал «Нових Санжар» вивезли з об'єкту.

 

Голова Тернопільської облдержадміністрації Ігор Сопель пішов у відставку - у зв’язку з ситуацією, що виникла на Тернопільщині через евакуацію з Китаю, та незадовільною роботою ОДА з інформування населення щодо епідеміологічної безпеки.

 

Президент Володимир Зеленський заявив, що акції проти розміщення евакуйованих мали політичну підтримку.

 

В ООН засудили насильство проти евакуйованих та закликали уряд вжити всіх необхідних заходів для гарантування їхньої безпеки.