Новини 2020-02-25 14:26

Обвинувачений в отруєнні болгарського бізнесмена був членом місії РФ у СОТ - Bellingcat

Ймовірний офіцер ГРУ мав дипломатичний паспорт.

Ймовірний співробітник ГРУ Георгій Горшков, якого прокуратура Болгарії звинувачує в отруєнні бізнесмена Омеляна Гебрева, мав дипломатичний паспорт і був членом місії Росії у Світовій організації торгівлі. Про це йдеться у розслідуванні Bellingcat, швейцарського видання Tamedia та російського The Insider, оприлюдненому 25 лютого. 

 

Журналісти зазначають, що справжнє ім'я Горшкова - Єгор Гордієнко. У січні 2017 року він прилетів до Женеви, маючи дипломатичний ранг третього секретаря. Його акредитували як члена російської місії при СОТ.

 

На сайті російської місії при СОТ Гордієнко не вказаний, але офіційний представник СОТ Кіт Роквелл підтвердив Tamedia, що він був акредитований як член російської делегації і повинен був працювати до кінця 2020 року, але залишив місію у 2018 році.

 

Нагадаємо, з жовтневого розслідування The New York Times стало відомо, що протягом останніх 10 років Кремль розвиває елітну військову частину 29155, метою якої є дестабілізація ситуації в Європі. До неї належать і Анатолій Чєпіґа та Алєксандр Мішкін, яких підозрюють в отруєнні Скріпаля та його доньки. 

 

Члени групи ймовірно причетні і до спроби отруїти болгарського бізнесмена Еміліана Гебрева. За останніми даними, саме спроби вбити Гебрева допомогли представникам західних розвідок встановити зв’язок між справами. Його намагалися отруїти у квітні 2015-го. Гебрев провів понад місяць у лікарні. 

 

схожі новини