Новини 2020-02-25 15:40

Шестеро з 39 українців у Китаї хочуть евакуюватися в Україну – МЗС

Деяких громадян не евакуювали через підвищену температуру.

Шестеро з 39 українців, що залишилися в місті Ухань і провінції Хубей у Китаї, хочуть евакуюватися в Україну. Про це повідомив начальник відділу менеджменту кризових ситуацій департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ Максим Коваленко, передає «Дзеркало тижня» у вівторок, 25 лютого.

 

«Це насамперед ті, хто не зміг потрапити на борт літака під час попередньої евакуації, а також інші особи, які змінили свою думку», - сказав він.

 

За його словами, деяких українців не евакуювали через підвищену температуру, посольство зараз надає їм допомогу. Їхній стан здоров'я задовільний, тести не підтверджують наявність у них коронавірусу.

 

Як зазначається, раніше в Міністерстві охорони здоров'я заявили про готовність до ще однієї евакуації українців, якщо вони виявлять бажання.

 

Як повідомлялося, 20 лютого у зв’язку зі спалахом коронавірусної інфекції Covid-19 з Китаю були евакуйовані 45 українців та 27 іноземців. Їх транспортували  до місця обсервації – це медичний центр Національної гвардії України «Нові Санжари» у Полтавській області. Через це між мешканцями Нових Санжар та правоохоронцями відбулися сутички – при тому, що в пасажирів та членів екіпажу авіарейсу з Уханя не було жодних симптомів гострих респіраторних захворювань. Персонал «Нових Санжар» вивезли з об'єкту.


Нагадаємо, коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

   

23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.

 

Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем. Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали. 31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі. 3 лютого Кабмін затвердив план для запобігання коронавірусу. 11 лютого ВООЗ дала китайському коронавірусу офіційну назву - COVID-19.