Новини 2020-02-25 17:30

Російські окупанти 23 рази за тиждень обмежували пересування партулів ОБСЄ на Донбасі

Відмовляли у проїзді патрулям на блокпостах поблизу Верхньошироківського та Старосласпи.

За минулий тиждень представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ зафіксували 23 випадки обмежень свободи пересування своїх патрулів зі сторони збройних формувань Російської Федерації. Про це 25 лютого повідомляє штаб операції Об’єднаних сил у Facebook. 

 

У повідомленні зазначають, що майже половину від усіх відмов та затримок у доступі до непідконтрольних урядові України територій зафіксували на блокпості біля населеного пункту Верхньошироківське (кол. Октябр) на півдні Донецької області.

 

Зазначається також, що у щоденному звіті СММ ОБСЄ від 24 лютого 2020 року оприлюднена інформація про чергові два випадки відмови патрулю Місії у проїзді на непідконтрольну урядові України територію через блокпост біля населеного пункту Верхньошироківське. Крім того, відмовили патрулю Місії у проїзді і через блокпост біля населеного пункту Староласпа. Необхідно зазначити, що за спостереженнями представників СММ, інші цивільні транспортні засоби вільно проїжджали через блокпости в обох напрямках.

 

“Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін наголошує, що дії по перешкоджанню виконання представниками СММ ОБСЄ мандату Місії є неприпустимими”, —  пишуть у штабі.

 

Нагадаємо, що упродовж доби 24 лютого збройні формування Російської Федерації п'ять разів порушили режим припинення вогню. Втрат серед військових Об'єднаних сил немає.