Новини 2020-02-26 12:25

Очільники МЗС країн «нормандської четвірки» зустрінуться через місяць – Пристайко

Зустріч стосуватиметься підготовки до саміту.

Зустріч міністрів закордонних справ країн «нормандської четвірки» для підготовки чергового саміту планується через місяць. Про це розповів очільник МЗС України Вадим Пристайко під час брифінгу в середу, 26 лютого.

 

«Ми плануємо провести зустріч міністрів закордонних справ чотирьох країн для підготовки зустрічі у нормандському форматі. Для цього зберемо міністрів Росії і Франції», - заявив Пристайко.

 

Як зазначається, на зустрічі будуть вирішувати, як далі просуватись у цьому питанні.

 

Також Пристайко зазначив, що Київ і Москва відзначають відсутність прогресу у виконанні домовленостей лідерів «нормандської четвірки» щодо Донбасу, досягнутих в Парижі.

 

Зауважимо: раніше Пристайко висловив сумніви щодо того, що зустріч у «норманському форматі» відбудеться у квітні, оскільки «не бачить підготовки».

 

Як повідомлялося, зустріч у «нормандському форматі» - саміт лідерів України, РФ, Франції та Німеччини щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

 

Саміт відбувся 9 грудня 2019 року в Єлисейському палаці в Парижі. Участь у ньому брали президент Володимир Зеленський, президент РФ Владімір Путін, канцлерка Німеччини Ангела Меркель та французький президент Еммануель Макрон.

 

За результатами саміту сторони погодили низку аспектів: це три додаткові ділянки розведення до кінця березня 2020 року, обмін «всіх на всіх», впровадження «формули Штайнмаєра» в українське законодавство, а також – проведення ще однієї «нормандської зустрічі» через чотири місяці.

схожі новини