Новини 2020-02-26 12:51

Проспект Петра Григоренка в Харкові знову перейменували на Жукова

Раніше Харківський окружний адміністративний суд скасував рішення міськради щодо перейменування.

Проспекту Петра Григоренка в Харкові повернули ім'я маршала Жукова. Відповідне рішення ухвалила Харківська міська рада в середу, 26 лютого, повідомляється на сайті відомства.

 

«За» проголосували 52 депутати.

 

Як повідомив відповідальний секретар міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища Олексій Хорошковатий, з ініціативою про повернення імені Жукова до міськради звернулися кілька ветеранських організацій, оскільки «з його ім'ям пов'язана низка історичних подій в Україні, зокрема в Харкові, під час Другої світової війни».

 

Як зазначається, з 19 грудня по 19 січня в Харкові тривало громадське обговорення. На підтримку перейменування проспекту виступили 11 193 осіб (86% від загальної кількості).

 

Нагадаємо, 19 червня 2019 року Харківська міська рада перейменувала проспект Петра Григоренка в проспект маршала Жукова. У зв'язку з цим поліція відкрила кримінальне провадження.

 

10 вересня стало відомо, що Харківський окружний адміністративний суд скасував рішення міськради щодо перейменування проспекту. 

схожі новини