Новини 2020-02-26 16:57

Рівень смертності від коронавірусу становить близько двох відсотків — представник ВООЗ

Від вірусу помирають переважно люди з ослабленим імунітетом, ті, кому за 65 або люди з іншими захворюваннями.

Директор європейського відділення ВООЗ Ганс Клюге заявив, що немає причин для паніки від коронавірусу СOVID19, але закликав європейські уряди до пильності та готовності реагувати на поширення вірусу. Про це він розповів 26 лютого під час спільної прес-конференції з представниками Європейської комісії та міністром з охорони здоров’я Італійської республіки.

 

Клюге зазначив, що 96,5% усіх випадків зараження коронавірусом зареєстровані в Китаї, 3% —  у Європі.

 

Представник ВООЗ наголосив, що організація вживає всіх необхідних заходів, щоб підвищити як глобальну готовність до боротьби з коронавірусом СOVID19, як і готовність кожної окремої країни. Він наголосив, що немає жодних підстав для паніки.

 

«Ми сприймаємо цей вірус та ситуацію навколо нього дуже серйозно. Водночас, маємо пам’ятати, що четверо з п’яти пацієнтів мають легкі симптоми хвороби та одужують. Рівень смертності становить близько двох відсотків, в Китаї зараз – один відсоток, і у цей показник потрапляють, переважно, літні люди, яким за 65 років, з послабленим імунітетом або які мають інші захворювання. Безумовно, загибель навіть однієї людини – це вже забагато. Саме тому варто захистити себе та інших від вірусу, чітко керуватися інструкціями, які надходять від національних систем охорони здоров’я», - розповів Клюге.

 

Він окремо звернувся до журналістів і наголосив на важливості донесення точної і правдивої інформації в межах заходів з протидії поширенню коронавірусу.

 

Нагадаємо, що коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

   

23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.

 

Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем. Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали. 31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі. 3 лютого Кабмін затвердив план для запобігання коронавірусу. 11 лютого ВООЗ дала китайському коронавірусу офіційну назву - COVID-19.

 

схожі новини