Новини 2020-02-27 14:23

Денісова повідомила, що у двох фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" погіршився стан здоров’я

Едема Смаілова та Шабана Умерова незаконно утримують у російських СІЗО.

У незаконно утримуваних громадян України Едема Смаілова та Шабана Умерова суттєво погіршився стан здоров’я. Про це повідомила у Facebook уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. 

 

Шабан Умеров, який тримається в "ФКУ СИЗО 1 УФСИН России по Республике Крым и г. Севастополю", має хронічні проблеми з серцем. Він скаржиться на сильний серцевий біль, який посилюються у вечірній час. Тривале ненадання лікування може призвести до інфаркту. Тюремний лікар-терапевт також підтвердив наявне захворювання серця.

 

У Едема Смаілова, який утримується в "ФКУ СИЗО 1 ГУФСИН России по Ростовской области", через неналежні умови тримання загострився хронічний гайморит. Водночас адміністрацією пенітенціарної установи ігноруються неодноразові звернення нашого співгромадянина щодо надання окуляр для зору.

 

Як повідомлялося, Верховний суд Російської Федерації, який розглянув апеляційну скаргу на рішення Північно-Кавказького окружного військового суду м. Ростов-на-Дону фігурантам сімферопольської групи "Хізб ут-Тахрір", залишив чинним вирок, лише на півроку зменшивши терміни кожному з них. 

 

18 червня 2019 року Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Теймура Абдуллаєва до 17 років суворого режиму, Узеїра Абдуллаєва - до 13 років, Рустема Ісмаїлова - до 14 років, Айдера Саледінова і Еміля Джемаденова - до 12 років кожного.

схожі новини