Новини 2020-02-27 15:10

Міністр цифровізації Польщі: Найбільші ризики й небезпеки через розвиток електронного урядування пов’язані з кібербезпекою

Заґурський зауважив, що не потрібно бути футурологом, щоб уявити наслідки успішної атаки на такі системи.

Міністр цифровізації Республіки Польща Марек Заґурський в інтерв’ю Тижню заявив, що через розвиток електронного урядування з’явиться багато ризиків та небезпек, найбільші з них пов’язані з кібербезпекою.

 

«Ризиків багато. Люди мають усвідомлювати, що інтернет — це не тільки зручність, заощадження часу та чимало переваг і зручностей, а й також певні небезпеки. Щоправда, віртуальний світ у цьому сенсі мало чим відрізняється від реального. Найбільші ризики й небезпеки, вочевидь, пов’язані з кібербезпекою — кілька років тому ми цього не бачили, принаймні не в такому масштабі. Я маю на увазі маніпуляції або свідому дезінформацію, щоб впливати на нашу поведінку. Є також спроби дестабілізувати державні системи», — сказав він.

 

Заґурський зауважив, що не потрібно бути футурологом, щоб уявити наслідки успішної атаки на такі системи.

 

«І це ми теж враховуємо. Різні події в багатьох країнах показали, як це може бути небезпечно. Ще нам слід пам’ятати, що Польща нині починає розвивати мережу 5G, яка відкриє безліч нових можливостей та, поза сумнівом, дасть економіці сильний поштовх до подальшого зростання. Однак ми цілком розуміємо: якщо знехтувати безпекою зараз, на початку проекту, це може відкрити скриньку Пандори. Саме тому ми нині так переймаємося кібербезпекою», — розповів він.

 

Утім, зауважив міністр, належна освіта й розвиток цифрової грамотності громадян украй важливі.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»