Новини 2020-02-27 16:00

Алла Лазарева: Готуючись до саміту «нормандської четвірки», Париж орієнтується на власні нові акценти у відносинах з Москвою

Французький лідер офіційно погодився приїхати до Москви на парад 9 Травня. Водночас дати візиту в Україну досі немає, хоча про нього в загальному не раз ішлося.

Готуючись до нового саміту «нормандської четвірки», що має відбутися у квітні, Париж хоч і хвалить президента України Володимира Зеленського за більшу, ніж у Петра Порошенка, гнучкість, але насамперед орієнтується на власні нові акценти у відносинах з Москвою. Про це пише журналістка Тижня Алла Лазарева.

 

«Нехай Макрон і наголошує, що він не «проросійський, а проєвропейський»: коли Сполучені Штати ухвалюють нові санкції за участь у побудові газогону «Північний потік-2», Франція рухається в протилежному напрямку. Зокрема, голосом посла в Україні Етьєна де Понсена Париж заявляє, що ізоляція Росії «не була доброю тактикою» (інтерв’ю «Громадському»). Французький лідер офіційно погодився приїхати до Москви на парад 9 Травня. Водночас дати візиту в Україну досі немає, хоча про нього в загальному не раз ішлося», — йдеться в матеріалі.

 

Лазарева зауважує, що попри те що «гуманітарний підхід наближає Зеленського до західних партнерів, які також воліли б розв’язати конфлікт за допомогою гуманітарних кроків», контроверсійний документ «12 кроків до миру», що виринув під час Мюнхенської конференції з безпеки, чітко продемонстрував: Москва не тільки не бажає йти на поступки, а, навпаки, рушає в наступ, просуваючи концепт «нової української ідентичності», узгодженої із сусідніми країнами.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

схожі новини