Новини 2020-02-28 09:02

Олександр Крамар: Переорієнтація на імпорт газу замість розвитку внутрішнього видобутку — небезпечний шлях для енергетики

Логіка переорієнтації на імпорт замість розвитку внутрішнього видобутку створює серйозні загрози вже найближчим часом повернути українських споживачів на «газову голку» Газпрому.

Переорієнтація на імпорт газу замість розвитку внутрішнього видобутку — небезпечний шлях легких грошей для української енергетики. За збереження відповідного підходу залежність України від імпорту газу та його частка в споживанні лише зростатиме. Про це пише на сторінках Тижня пише експерт Олександр Крамар.

 

За його словами, після завершення періоду «дешевого газу» це неодмінно поставить вразливу — з погляду цін та джерел постачання блакитного палива — Україну перед новими викликами. І йдеться не лише про ймовірний ціновий шок для комерційних споживачів чи населення.

 

«Логіка переорієнтації на імпорт замість розвитку внутрішнього видобутку створює серйозні загрози вже найближчим часом повернути українських споживачів на «газову голку» Газпрому, який об’єктивно має найбільші можливості підкорити український ринок імпорту газу через свідомий демпінг. Тим більше що і в Нафтогазі, і в новоствореному Операторі ГТС готують громадську думку до можливості прямих закупівель енерготрейдерами палива в Газпрому та наголошують на відсутності будь-яких перешкод для укладання таких угод. А вихід на прямі поставки газу деяким українським споживачам дасть змогу успішно виконувати політичні завдання Кремля в межах гібридної війни, залучаючи до схем його реалізації потрібних високопосадовців та надаючи цінові преференції лояльним до «русского мира» споживачам в обмін на підтримку курсу Кремля на підпорядкування України», - наголошує експерт.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини