Новини 2020-02-27 18:00

Суд закрив справи Вілкула і Колєснікова

Обох звинувачували за ч. 2 ст. 364 ККУ – зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

Жовтневий суд Дніпра звільнив колишніх народних депутатів партії «Опозиційний блок» Олександра Вілкула і Дмитра Колєснікова від кримінальної відповідальності за строками давності. Про це повідомив «Судовий репортер» у четвер, 27 лютого, з посиланням на дані реєстру судових рішень.

 

Як зазначається, Вілкула і Колєснікова звинувачували за ч. 2 ст. 364 ККУ – зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки. Такий злочин вважається тяжким і за нього передбачено до 6 років позбавлення волі, а строк давності притягнення до кримінальної відповідальності становить 10 років.

 

«Але після скерування справ до суду обвинувачення змінили на ч. 2 ст. 367 ККУ – службова недбалість, що є злочином середньої тяжкості і строками давності 5 років. Це дозволило захисту клопотати про закриття справ. Зауважимо, що за бажання обвинуваченого справу можуть розглядати і після закінчення таких строків для встановлення істини», - йдеться в повідомленні.

 

Справу Вілкула закрито 28 січня 2020 року. В обвинуваченні йшлося про період з березня 2010 по грудень 2012, коли Вілкул був головою Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Йому інкримінували незаконну зміну цільового призначення 21 га земель колективної власності правонаступників колишніх колгоспів з передачею в оренду ПАТ «Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат». Збитки оцінюються у понад 12 млн грн. Також вважається, що від зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу державі завдано збитків на суму 486 тисяч грн.

 

Крім того, Вілкул як голова ОДА, за версією обвинувачення, незаконно змінив для ТОВ «АРТ ЛЕНД»  вид угідь площею 45,4 га чим створив умови для подальшої незаконної зміни цільового призначення та заниження суми втрат сільськогосподарського виробництва. Збитки громадським інтересам у вигляді ненадходження втрат сільськогосподарського виробництва внаслідок зміни цільового призначення земельних ділянок оцінюються у понад 5 млн грн.

 

Адвокат Вілкула подав клопотання про звільнення його від відповідальності і закриття справи за строками давності. Захист при цьому наголосив, що вважає кримінальне провадження політично мотивованим, а всі дії Вілкула – законними та обґрунтованими. Адвокат повідомив, що в діях його підзахисного відсутній не лише склад злочину, а й сама подія злочину. Вілкул надав письмову згоду на закриття справи, також наголосивши, що не вважає себе винним. Прокурор і представник Дніпропетровської обласної ради не заперечували проти задоволення клопотання. Від голів селищних рад та колгоспів надійшли заяви, що вони згодні зі зміною обвинувачення.

 

Закриваючи справу, суд зазначив, що встановлення вини особи не вирішувалося. Водночас прокурор і представники потерпілих можуть звернутись до суду про відшкодування збитків в порядку цивільного судочинства.

 

Аналогічно закрито справу Колєснікова, який у часи президента-втікача Віктора Януковича був головою Державного агентства України з управління державними корпоративними правами та майном. Йому інкримінували, що він затвердив зміни до переліку майна ДП, що не підлягає приватизації, куди не було включено дві будівлі. У подальшому це дозволило продати об’єкти. Тяжкі наслідки державним інтересам оцінюються у понад 16 млн грн.

 

Обвинувачений та його захисник так само зазначили, що не визнають вину. Колєсніков також пов’язав обвинувачення зі своєю діяльністю як опозиційного політика та громадського діяча, але оскільки строки давності притягнення до відповідальності минули, то він не заперечує проти звільнення від кримінальної відповідальності та закриття справи.

 

Рішення щодо Вілкула і Колєснікова виносив один і той же суддя – Сергій Мельниченко.

 

Нагадаємо, 16 грудня стало відомо, що Печерський суд закрив кримінальне провадження щодо екс-нардепів Олександра Єфремова, Сергія Гордієнка і Олександра Стояна у голосуванні за так звані «диктаторські закони» або «закони 16 січня».