Новини 2020-02-27 20:00

Лауреати Шевченківської премії та заява захисту Антоненка. Головне за 27 лютого

Тиждень.ua зібрав найважливіші новини цього четверга.

Коронавірус. У світі зафіксували нові випадки інфікування українців

 

Чотирьох громадян України – членів екіпажу круїзного лайнера Diamond Princess – госпіталізовано із коронавірусною інфекцією до лікарень Токіо. Стан їхнього здоров'я задовільний. Решта українців продовжують перебувати на борту. Як повідомлялося, вони хочуть пройти карантин у Японії.

 

Також, в Італії коронавірус підчепила 26-річна українка. Вона працює на півночі в Кремоні і їздила на південь провідати батьків у Чіленто/Салерно. Зараз жінка перебуває в інфекційному відділенні лікарні в Неаполі. Родичів, яких вона провідувала, помістили на карантин.

 

Водночас нагадаємо: в Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку коронавірусу не зафіксовано.


Стали відомі імена лауреатів Шевченківської премії

 

Лауреатами Шевченківської премії у номінації «література» стали Маріанна Кіяновська зі збіркою поезій «Бабин Яр. Голосами» та Тарас Прохасько зі збіркою есеїв «Так, але...». У музичній категорії переміг гурт «ДахаБраха» з альбомом «Шлях».

 

У номінації «візуальне мистецтво» премію отримав Олександр Глядєлов із мистецьким проектом «Карусель», у номінації «журналістика та публіцистика» - Євгенія Подобна з книгою «Дівчата зрізають коси» про жінок в АТО. У театральній премії переміг Влад Троїцький із оперою-реквіємом ЙОВ.

 

У номінації «кіно» цього року не обрали лауреата.

 

Справа Шеремета. Захисники Антоненка заявили про маніпулятивну інформацію з боку МВС

 

 

Захисники ветерана Андрія Антоненка, підозрюваного у вбивстві журналіста Павла Шеремета, заявили про публікацію Міністерством внутрішніх справ маніпулятивної інформації. МВС заявило, що Антоненко нібито відмовився від слідчого експерименту, надання свідчень і від одночасного допиту з Юлією Кузьменко та від тесту на детекторі брехні. Натомість захист зазначив, що ветеран не відмовлявся від слідчого експерименту, а наполягав на його проведенні у присутності вільно обраного захисника, у чому йому відмовили. Також Антоненко добровільно надав свідчення.

 

схожі новини