Новини 2020-02-29 17:15

Міноборони США підписало контракт на виробництво Javelin для України

Очікується, що виробництво буде завершено 25 червня 2020 року.

Міністерство оборони Сполучених Штатів Америки (США) підписало контракт із групою компаній Raytheon - Lockheed Martin на виробництво протитанкових ракетних комплексів Javelin для України. Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті Міністерства оборони США.

 

Повідомляється, що компанія Raytheon - Lockheed Martin займеться виробництвом Javelin також для Австралії, Грузії, Індонезії, Йорданії, Ірландії, Катару, Литви, Нової Зеландії, Норвегії, Об'єднаних Арабських Еміратів, Оману, Туреччини, Франції, Чехії та Естонії.

 

Сума, виділена на виробництво протитанкових ракетних комплексів Javelin для України та інших держав, становить 18,4 млн доларів.

 

Комплекси будуть створювати в Тусоні (штат Арізона, США). Очікується, що виробництво буде завершено 25 червня 2020 року.

 

Контракт розрахований до 29 лютого 2024 року.

 

Як повідомлялося, уперше випробування протитанкового комплексу третього покоління Javelin в Україні відбулося на одному з військових полігонів 22 травня. 

 

Нагадаємо, 6 травня заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука заявив, що на лінії зіткнення на Донбасі поки що не використовують американські ракетні комплекси Javelin. 

 

1 травня міністр оборони Степан Полторак повідомив, що 2 травня Збройні сили України розпочнуть працювати з протитанковими ракетними комплексами Javelin. 

 

30 квітня стало відомо, що Сполучені Штати Америки підтвердили інформацію про доставку в Україну протитанкових ракетних комплексів Javelin. Згодом президент України Петро Порошенко також підтвердив, що в Україну доставили Javelin. 

 

 

схожі новини